Jak zarabiać na nieruchomościach w Hiszpanii?

Na początku pragniemy zaznaczyć, że artykuł powstał dzięki współpracy z firmą http://villa-espana.eu/pl, która specjalizuje się w nieruchomościach w Hiszpanii.

Szukając atrakcyjnych form inwestowania pieniędzy, na jedno z pierwszych miejsc wysuwa się pomysł z zakupem nieruchomości pod wynajem. Większość osób decyduje się w tym przypadku na zakup mieszkania w jednym z większych polskich miast. Dobrą alternatywą dla tego typu inwestycji może być jednak zakup apartamentu w miejscowości typowo turystycznej, najlepiej nad morzem. W tym przypadku nie musimy ograniczać się wyłącznie do rynku polskiego. Niezwykle interesujące w tym względzie wydają się inwestycje w nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu, w pierwszej lub drugiej linii zabudowy. Tego typu apartamenty łatwo wynająć, poza tym to doskonała lokata kapitału. Wartość takich nieruchomości z czasem rośnie – hiszpański rynek nieruchomości dopiero zaczyna odbijać się od dna spowodowanego kryzysem finansowym końca pierwszej dekady XXI wieku i nieruchomości w Hiszpanii wciąż są dosyć tanie.

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii to nie tylko dobra lokata kapitału, to także dobra okazja do dodatkowych zarobków. Jeśli zdecydujemy się na zakup apartamentu w popularnej miejscowości turystycznej, nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z jego wynajęciem na okres całych wakacji. Do wyboru mamy dwie opcje, wynajem typowo wakacyjny i długoterminowy. Wynajmować możemy osobiście, co jest bardziej opłacalne, ale mniej wygodne lub zdecydować się na kupno nieruchomości i przekazanie jej w zarząd wyspecjalizowanej firmie. W tym drugim przypadku możemy liczyć na stały dochód z wynajmu, przy czym w ogóle nie interesują nas sprawy związane z poszukiwaniem najemców czy dbaniem o stan techniczny lokalu – tym wszystkim zajmuje się wyspecjalizowana w wynajmie nieruchomości firma.

Zdjęcie-dla-www.360money.pl

Nieruchomości w Hiszpanii możemy kupować również z myślą o ich szybkiej odsprzedaży. Tego typu inwestycje mogą być niezwykle opłacalne, zwłaszcza dla osób dysponujących większą ilością wolnych środków, znających się na hiszpańskim rynku nieruchomości. By zarobić na tego typu inwestycji trzeba dotrzeć do tzw. okazji, czyli nieruchomości oferowanych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Mogą to być chociażby apartamenty przejęte i licytowane przez banki. Oczywiście inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii nie zawsze musi mieć charakter czysto zarobkowy. Zakup atrakcyjnie położonego domu lub apartamentu na hiszpańskim wybrzeżu może pomóc w zrealizowaniu marzenia życia o przeprowadzce do ciepłego kraju. Taką nieruchomość można także potraktować jako rodzaj domku wakacyjnego, ograniczając tym samym coroczne koszty związane z wakacyjnymi wyjazdami zagranicznymi.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ