W co zainwestować 10000 złotych?

Czy 10000 złotych to dużo? Dla jednych, jest to niewiele. Dla innych, całkiem sporo. Ale zarówno jedni jak i drudzy, szukają sposobów na to, by dzięki tej sumie zarobić trochę więcej. Innymi słowy – każdy szuka sposobu, by tą kwotę gdzieś rozsądnie zainwestować.

Bank odpada…

Niestety, jeśli myślimy o zainwestowaniu tak dużej sumy pieniędzy, raczej nie myślmy o banku. Z prostej przyczyny – oprocentowanie jest zbyt niskie. Nawet w przypadku tak dużej kwoty, odsetki nie przekroczą raczej 300 złotych w skali roku.

A może złoto?

Złoto, jeszcze do niedawna, było dość ciekawą formą inwestowania pieniędzy. Zysk był tu praktycznie pewny i to przez kilkadziesiąt lat. Kto by pomyślał, że w ciągu ostatnich lat, cena złota znacząco spadła? Ta inwestycje nie jest więc już taka pewna, jak jeszcze parę lat temu.

Nieruchomości

Mając 10000 złotych, raczej trudno inwestować w budynki. Ale w działki rolne już można. Tym bardziej, że za taką kwotę kupimy już całkiem dobrą działkę, wraz z dodatkowym wyposażeniem. Czy sprzedamy ją drożej? Prawdopodobnie tak. Warto jednak zaznajomić się z ceną takiej działki w naszym regionie i czy mamy jakiekolwiek szanse na to, by w ten sposób cokolwiek zarobić.

Giełda Papierów Wartościowych

Mając 10000 złotych, można już grać na GPW. Oczywiście grać można znacznie niższymi kwotami, ale już w przypadku takiej kwoty, zysk będzie widoczny i w miarę opłacalny. Wszystko zależy od tego, jaki sposób inwestowania wybierzemy. Jeśli opieramy się na obligacjach (fundusze obligacji), to nasz zysk będzie porównywalny z tym, co otrzymamy na średniej lokacie.

Sztuka…

Nasze 10000 złotych, możemy też przeznaczyć na zakup całkiem dobrego dzieła sztuki. Warto tu jednak uważać na falsyfikaty, które najczęściej dotyczą malarstwa międzywojennego. Jest jeszcze jeden warunek – warto co nieco znać się na sztuce, by wiedzieć jaka jest wartość poszczególnych dzieł i ile możemy na nich zarobić.

Podsumowując, możliwości inwestycji 10000 złotych jest naprawdę dużo. Nie spodziewajmy się jednak, że nasze przychody będą tutaj wysokie (no chyba z pominięciem sztuki).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak oszczędzać na emeryturę?
Następny artykułJak grać na giełdzie?
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ