Jak grać na giełdzie?

Załóżmy, że Twoim marzeniem jest gra na giełdzie i tym sposobem – zarabianie pieniędzy. Pamiętaj jednak, że nie może skończyć się na marzeniach. Wchodząc na rynek giełdowy, musisz posiadać podstawową znajomość panujących tam procesów i umieć analizować komunikaty wysyłane przez spółki…

Od czego zacząć?

Najpierw zastanów się, czy masz możliwość szybkiego złożenia wniosku o rachunek maklerski. Często jest tak, że bank który obsługuje Twój rachunek, współpracuje z firmą maklerską. Dlatego samo złożenie wniosku powinno ograniczyć się wyłącznie do kilku kliknięć myszką.

Oczekiwanie na dokumenty

Gdy już wniosek zostanie złożony, na Twój adres (bądź adres mailowy), wpłyną stosowne dokumenty. Twoim zadaniem będzie je podpisać a następnie – odesłać do siedziby domu maklerskiego.

Pierwsze transakcje

Gdy dokumenty dotrą do Twojego maklera, ten od razu rozpocznie usługę świadczenia usług maklerskich. Zostaną Ci udostępnione dane poszczególnych spółek, ceny ich akcji i komunikaty przez nie wysyłane. Musisz jednak uważać – czasami domy maklerskie nie udostępniają tych danych za darmo. Warto jednak dodać, że praktyka ta jest bardzo rzadka.

Za co płacisz a za co nie?

Jak już wspomnieliśmy, usługa udostępniania danych i komunikatów firm, będzie prawdopodobnie darmowa. Ale już same transakcje – nie! Każda z transakcji, czy to sprzedaży czy zakupu, jest obarczona prowizją pobieraną przez brokera. Wysokość prowizji, jest zdefiniowana w regulaminie i przeważnie oblicza się ją w oparciu o całą wartość transakcji. Jeśli więc zyskasz, będziesz musiał odliczyć część swoich zysków na pokrycie kosztów transakcji.

Od jakie sumy można zacząć inwestowanie?

Inwestowanie, można zacząć od stosunkowo niskich kwot. Czasami, otwarcie rachunku jest możliwe już dla kilkuset złotych. Oczywiste jest, że przy tak niewielkiej sumie, również i przychody nie będą zbyt wysokie. Ale to już decyzja inwestora…

I jeszcze jedno – inwestując swoją kwotę, nigdy nie poświęcaj całości środków na jedną spółkę. Podziel kwotę tak, by w razie czego móc odzyskać jak najwięcej swoich pieniędzy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW co zainwestować 10000 złotych?
Następny artykułSposoby na oszczędzanie
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ