Nosząc się z zamiarem wymiany waluty, często nasze myśli krążą wokół tego jaki kantor będzie dla tej czynności najodpowiedniejszy. Stacjonarny czy online? Jaki wybrać? Czy jest różnica w cenie walut pomiędzy jednym, a drugim?

Zazwyczaj wybierane są proste oraz szybkie rozwiązania. Czy naprawdę lepiej wymienić walutę stacjonarnie? Może wydawać się to bezpieczniejsze i korzystniejsze przede wszystkim finansowo. Jednak nie zawsze tak jest. W tym celu lepiej poznać różnice między jednym kantorem i drugim. Dzięki temu podjęta decyzja będzie dobrym wyborem

Kantor internetowy

Najpierw wyjaśnimy, czym są kantory online. To miejsca, w których za pomocą konta walutowego można wymieniać pieniądze. Jednak od razu warto wspomnieć, że w takim kantorze online należy założyć konto i następnie udać się do banku po otwarcie konta walutowego. Fakt, może być to problematyczne, ale reszta zalet rekompensuje fatygę.

Zalety internetowego kantoru walutowego:

  • działa 24 godziny na dobę,
  • jest zawsze otwarty,
  • ceny wymiany walut są o wiele korzystniejsze,
  • możemy wymieniać małe kwoty pieniędzy.

Kantory stacjonarne

Wiele osób decyduje się na wymianę pieniędzy w kantorze stacjonarnym ze względu na pewien rodzaj bezpieczeństwa. Nie mamy zaufania do tego, co dzieje się w sieci i nie chcemy ryzykować. Jednak z wagi na pochlebną opinię użytkowników o kantorach online, warto się do nich przekonać.

W kantorze stacjonarnym również czeka nas ryzyko. Wychodząc z niego, możemy zostać napadnięci bądź po prostu kurs będzie mało korzystny. Kolejna sprawa, to gdy chcemy szybko wymienić fundusze, często musimy długo szukać otwartego kantoru. Szczególnie w dni wolne i weekendy. To czyni kantory stacjonarne mniej atrakcyjnymi.

Kantor online versus stacjonarny

Podsumowując, kantor internetowy jest szybszy, pewniejszy i tym samym korzystniejszy. Kantor stacjonarny natomiast może być bezpieczniejsza opcją, ale nie zawsze korzystniejszą pod względem finansowym. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję lepiej dobrze poznać działanie obydwu i dopiero zdecydować.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ