Od ponad 10 lat na polskim rynku kapitałowym działa towarzystwo funduszy inwestycyjnych odznaczające się ogromną skutecznością i wysokim profesjonalizmem. Mowa o firmie Opoka TFI – niezależnym i prywatnym towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Zarządzane przez firmę fundusze absolutnej stopy zwrotu niezmiennie od warunków panujących na rynku przynoszą zyski. Ze szczegółami oferty i szerszym opisem Opoka TFI można się zapoznać na stronie internetowej – https://www.opokatfi.pl/

Absolutna stopa zwrotu?

To fundament działalności Opoka TFI. Dzięki ogromnemu doświadczeniu przedsiębiorstwa niezależnie od zmian rynkowych aktualna stopa zwrotu generuje wyniki dodatnie. Umiejętne zarządzenie funduszem przez profesjonalistów sprawia, iż w skali kraju jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań. Działania w oparciu o aktywa wyceniane na rynkach publicznych oraz brak jakiegokolwiek związku z podejściem benchmarkowym sprawiło, że skuteczność tego funduszu od 12 miesięcy wynosi 100%. Jest to najlepszy wynik w przestrzeni lokalnego rynku. Ruchy jakie można wykonywać w przypadku tego typu funduszy są bardzo elastyczne i wymagają wielkiej efektywności. Podstawą jest cierpliwość oraz doświadczenie zarządzającego. Wysoki procent skuteczności sprawia, że ta metoda staje się coraz bardziej popularna wyłaniając się ze swego rodzaju niszy. W jeszcze głębszej niszy tkwi inne pojęcie będące częścią oferty Opoka TFI. Jakie?

Fundusz hedgingowy

Brzmi tajemniczo, ale chodzi właśnie o fundusz hedgingowy. Wbrew pozorom jest to pojęcie złożone i zróżnicowane. Trudno je jednoznacznie zdefiniować. Taki typ funduszu jest opcją wysoce alternatywną – w Polsce można rzec, że w ogóle nie funkcjonuje, zaś w skali globu staje się coraz bardziej popularny. Fundusz nie stanowiący podejścia benchmarkowego opiera się niezmiennie na dwóch fundamentalnych działaniach – krótkiej sprzedaży oraz dźwigni finansowej.

Hedge fund, a absolutna stopa zwrotu

Czy pomiędzy tymi funduszami można postawić znak równości? Z pewnością występują pewne podobieństwa w kwestii regulacji prawnych. Zamknięte fundusze inwestycyjne mogą być dedykowane ograniczonej liczbie inwestorów – do 149 przy barierze 40.000EUR minimalnej wartości inwestycji. Oznacza to, że taki fundusz zawiera o wiele bardziej szerokie możliwości inwestycyjne od otwartych funduszy. Istnieje możliwość inwestowania na rynku niepublicznym, lub w nieruchomości. Statut zawiera konkretne informacje z określeniem w co można inwestować. W naszym kraju około 16 MLD aktywów zawartych w funduszach jest zawarte w funduszach takich samych, lub podobnie działających do funduszy hedgingowych – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/czy-mamy-w-polsce-fundusz-hedgingowy. Choć pojęcie w terminologii rynkowej nadal jest odseparowywane zdarza się wielokrotnie, iż poprzez podobną strukturę ktoś może je mylnie określać absolutną stopą zwrotu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ