oszczędzanie

Zwiększenie naszego kapitału, nie musi być trudne. Może być ono znacznie łatwiejsze niż samodzielne inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych. Oferują one  większe stopy zwrotu niż jest ro w przypadku lokat bankowych. W obecnych czasach ten rodzaj oszczędzania nadal nie jest populary i spotyka się z niechęcią u wielu ludzi.Czym tak naprawdę jest ten rodzaj inwestowania i czy jest opłacalny? 

Czym są fundusze inwestycyjne?

Fundusze Inwestycyjne to jedna z form inwestowania pieniędzy. Działają w odwrotnym stylu co inne formy oszczędzania, nie podejmujemy w niej decyzji samodzielnie. W tym przypadku całością zarządzają eksperci, do których należy to jakie będą nasze ostateczne zyski. Fundusze inwestycyjne dzielą się na dwa rodzaje: otwarte i zamknięte. 

Przeczytaj też: http://www.wiecejnizeko.pl/jak-pozbyc-sie-brzucha-tarczycowego/

FIO, czyli Fundusze Inwestycyjne Otwarte, są przeznaczone dla właściwie każdej osoby po wpłaceniu określonej sumy. FIZ, czyli Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, dostępne tylko wybranym jednostkom. Na dobry start dla wszyskich , którzy chcą zacząć swoją przygodę z inwestowaniem polecany jest wariant pierwszy.

Co na starcie? 

Na początku należy zacząć od ustalenia indywidualnego profilu inwestycyjnego. To pomoże nam dowiedzieć się, w jakim zakresie ryzyka chcemy się poruszać.  Oczywiście, profil ten będzie mógł być poddany modyfikować w zależności od sytuacji, choć warto pamiętać o założeniach, jakie nami kierowały podczas zadecydowania o rozpoczęciu lokaty swojego kapitału w danym miejscu.

Jak zacząć inwestowanie w fundusze inwestycyjne?

Osoby, które stawiają pierwsze kroki jako inwestorzy mają przed sobą nie lada wyzwanie, ponieważ instrumentów finansowych jest bardzo dużo, dlatego trudno się w nich zorientować. Dlatego tak istotne jest ustalenie celu oszczędzania i indywidualnego profilu inwestycyjnego? Aby ułatwić sobie podjęcie tej decyzji, możemy posiłkować się pomocą doradcy finansowego. Niektóre z firm oferujących taką usługę posiadają również narzędzia online, służące pomocą w ustaleniu zakresu tolerowanego stopnia ryzyka.

Źródło: https://laserowka.pl/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ