Kupno wyposażenia dla baru

Podejmując decyzję o otwarciu baru, kawiarni czy też innej działalności gastronomicznej należy się przygotować na początkową inwestycję, która w zależności od stanu lokalu może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. W co należy zainwestować? Jakie jest niezbędne wyposażenie baru?

Tańszy używany sprzęt, czy też nowe wyposażenie?

W tej kwestii nie ma łatwej odpowiedzi. Oczywiście kupując sprzęt należy rozważyć zarówno jego walory użytkowe, jak i estetyczne. Kupując w pełni sprawny sprzęt używany narażamy się jednak na obniżenie estetyki lokalu. Niemniej jednak, jeżeli sprzęt nie będzie widoczny dla klientów baru nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić używany sprzęt.

W praktyce oznacza to, że każdy element wyposażenia baru powinien być dobrany indywidualne do potrzeb. Warto również zwrócić uwagę na trzecie, alternatywne rozwiązanie. Współcześnie w wielu przypadkach można korzystać z wypożyczalni sprzętu gastronomicznego. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli określonej kategorii sprzętów nie wykorzystujemy regularnie.

Podstawowe elementy wyposażenia baru

Oczywiście otwarcie lokalu gastronomicznego wiąże się z kupnem dużej ilości sprzętu elektronicznego, umeblowania, czy też akcesoriów. Tak samo, jak w przypadku innych punktów handlowych należy przygotować się m.in. na kupno kasy fiskalnej, terminala płatniczego, systemu nagłaśniającego i oświetleniowego, czy też odpowiedniego umeblowania.

Ponadto należy pamiętać o zainwestowaniu w szkło, projekt graficzny menu oraz wiele innych elementów nierozerwalnie związanych w prowadzeniem baru. Koszt nabycia podstawowego uposażenia jest uzależniony przede wszystkim od lokalu. Kupując pomieszczenie, które wcześniej służyło jako lokal gastronomiczny możemy sporo zaoszczędzić.

Elementy wyposażenia dla każdego baru

Oczywiście wyposażenie baru obejmuje ogromną ilość wyspecjalizowanych urządzeń. To, na które z nich powinniśmy się zdecydować jest przede wszystkim uzależnione od specyfiki braku. Niemniej jednak bar nie ma możliwości funkcjonowania m.in. bez:

– telewizora
– ekspresu ciśnieniowego,
– młynka do kawy,
– chłodziarko-zamrażarki,
– witryny chłodniczej,
– kostkarki i kruszarki do lodu,
– chłodziarki do piwa wraz z przyrządami.

Wyposażenie baru dostępne jest w ofercie Gastroprodukt.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ