Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego banki systematycznie wprowadzają do swojej oferty nowy „najlepszy na rynku”, „zupełnie darmowy” i „najbardziej funkcjonalny” rachunek osobisty? Skoro teoretycznie konto ma być bezpłatne, dlaczego bankom aż tak bardzo zależy na nowych klientach? Miliony złotych wydane na promocję tylko po to, aby przyciągnąć klienta, który i tak nie zapłaci za prowadzenie rachunku? To fakt, darmowe konto osobiste opłaca się przede wszystkim użytkownikom, jednak same banki niewiele na nich zarabiają. Jednak każdy nowy klient to potencjalna „żyła złota”. No bo gdzie najczęściej zwrócisz się po kartę kredytową, kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy czy szybką pożyczkę gotówkową? Oczywiście najpierw sprawdzisz swój bank, w którym masz ROR. Właśnie z tego powodu obecnie nie ma problemu ze znalezieniem taniej oferty. Ale w takim razie gdzie najlepiej założyć konto bankowe, skoro masz tyle produktów do wyboru?

Porównywarka pokaże Ci, gdzie założyć konto bankowe

Zanim bezgranicznie zaufasz bankowi i powierzysz mu swoje finanse, musisz dokładnie prześwietlić całą ofertę. Na początek skorzystaj z internetowej porównywarki kont bankowych. Narzędzie znajdziesz na wielu stronach o tematyce finansowej, jednak nie każde zestawienie dostarczy Ci wszystkich informacji. Rzetelnie opracowany ranking powinien zawierać dane nie tylko o opłatach, ale również dodatkowych warunkach banku, korzyściach i produktach powiązanych.

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe? Pierwsze 3-5 pozycji w zestawieniu powinny zajmować rachunki bezwzględnie darmowe. Co to znaczy? Otóż bank nie powinien pobierać opłat za otwarcie i prowadzenie konta, korzystanie z karty płatniczej, wypłaty z bankomatów czy wykonanie przelewu internetowego. Niestety, większość banków deklaruje brak opłat, ale tylko po spełnieniu pewnych warunków. Przykładowo, nie będziesz płacić za prowadzenie konta, jeśli co miesiąc wpłynie na nie minimum 1000 zł. A karta będzie darmowa, ale tylko pod warunkiem wykonania płatności na kwotę co najmniej 500 zł miesięcznie. Jeśli nie spełnisz tych wymogów, co miesiąc zapłacisz bankowi 10-20 zł. Opłaty nie są wysokie, ale skoro inne banki niczego na Tobie nie wymuszają i oferują Ci prawdziwie darmowe konto, być może warto im zaufać?

Załóż konto w banku, który zapłaci Ci najwięcej

Coraz więcej banków zapewnia bezwarunkowo darmowe konto. Mało tego, niektóre z nich wręcz zapłacą Ci za skorzystanie ze swojej oferty! O co w tym chodzi? Chcąc przyciągnąć klientów, banki kuszą promocjami, premiami orz prowizją za udział w programie partnerskim. Za otwarcie konta możesz otrzymać m.in. voucher na zakupy i usługi lub pieniądze. Na gratyfikację finansową mogą liczyć także osoby, które namówią innych do skorzystania z oferty banku. Ponadto banki oferują programy typu moneyback, umożliwiające otrzymanie nawet 10% zwrotu za zakupy opłacane kartą lub przelewem internetowym. Odpowiedź na pytanie: gdzie najlepiej założyć konto bankowe, wydaje się zatem prosta. Otwórz rachunek tam, gdzie zapłacą Ci najwięcej!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ