Ile można „zarobić” na odszkodowaniu

Trudno traktować odszkodowanie Częstochowa jako źródło zarobku, ale nie da się ukryć, że jeśli ktoś posiada polisę i ma przesłanki, by wypłacić z niej pieniądze, to koniecznie powinien to zrobić. Szczególnie, że może być ono bardzo pomocne w stabilizacji domowego budżetu..

Choroba, śmierć i inne, nieszczęśliwe wydarzenia

Kwestia wysokości świadczeń zależy w głównej mierze od rodzaju ubezpieczenia i okoliczności, w których ubezpieczony został poszkodowany. Jeśli jest to np. ubezpieczenie pracownicze, to największe świadczenie przysługuje rodzinom osób, które tragicznie zginęły (lub zostały ciężko ranne) w pracy. Odszkodowanie Piotrków Trybunalski może wynieść nawet 100 – 200 tysięcy złotych. Dużo mniej dostaną osoby, które np. miały wypadek w drodze z pracy lub do niej. Tutaj kwoty są zależne od rodzaju obrażeń i okresu hospitalizacji. Niemniej można w tym przypadku liczyć na kwoty rzędu około 5 – 10 tysięcy złotych.

Świadczenia okolicznościowe

Ubezpieczenie to nie tylko świadczenia należne z tytułu choroby i śmierci ubezpieczonego, ale też środki wypłacane okolicznościowo. Jeśli jest to np. polisa celowa (OC), to takim świadczeniem będzie np. odszkodowanie powypadkowe z OC. Oczywiście będzie ono wypłacane osobom trzecim, ale jego wysokość (regulowana ustawą) i tak jest imponująca i może wynieść nawet kilka milionów złotych. Rzecz jasna dużo, dużo mniej otrzymają osoby, którym urodziło się dziecko, bądź które przeżyły śmierć najbliższych. W tym przypadku wysokość maksymalnego świadczenia to 3 – 4 tysięcy złotych, choć w zależności od polisy może być ona wyższa.

Kiedy można dostać pieniądze?

W przypadku niektórych świadczeń pieniądze otrzymuje się od razu, to jest po przeanalizowaniu dokumentów przez ubezpieczyciela. Odszkodowanie Radomsko za np. pobyt w szpitalu można już uzyskać po raptem kilkudziesięciu godzinach. Oczywiście dużo zależy tu od sprawności systemu, przedstawionych dokumentów i wielu innych, istotnych czynników.

Podsumowując, pieniądze z polis trudno traktować jako wynagrodzenie, ale bez nich uporządkowanie domowego budżetu (np. przy niezdolności do pracy) jest bardzo trudne.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ