Konto dla dzieci

Konto w banku może posiadać każdy bez względu na wiek. Jednakże dziecko dopiero po ukończeniu 13 lat będzie mogło nim prawnie dysponować. Nastolatek będzie mógł zarządzać swoimi oszczędnościami zgromadzonymi ma rachunku bankowym. W wieku 13 lat, bowiem dziecko zyskuje ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Jeżeli już ukończy wymagany wiek wtedy wystarczy, że uda się z rodzicem lub opiekunem prawnym do banku. Gdzie bez najmniejszych problemów za zgodą rodzica założy rachunek bankowy.

Czy warto założyć konto bankowe dziecku?

Każdy z nas, kto posiada dziecko zastanawia się, czy warto założyć mu konto bankowe. Jest to pomysł godny rozważenia. Konto bankowe posiada wiele zalet. Dziecko nie musi nosić przy sobie gotówki, ale wystarczy, że użyje karty płatniczej w razie niespodziewanych zdarzeń. Dzięki czemu nasze dziecko nie zgubi powierzonych mu pieniędzy. Rodzic może w bardzo szybki sposób przelać dziecku pieniądze, jeżeli zajdzie taka konieczność. Jest to niezwykle ważne, jeśli nasze dziecko jest np. na obozie dla młodzieży.

Nastolatek może zarządzać swoim kontem z poziomu telefonu, dzięki czemu ma łatwy oraz szybki dostęp do swoich oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym. Może wykonywać przelewy, doładować telefon, wypłacać gotówkę z bankomatu czy płacić kartą za zakupy w sklepie. Jest to niezwykle wygodna oraz praktyczna metoda dysponowania pieniędzmi przez nasze dziecko.

Dziecko, które posiada własne konto bankowe, już od najmłodszych lat uczy się o produktach bankowych. Dzięki czemu w przyszłości będzie posiadało wiedzę na temat płatności kartą, lokat bankowych czy kont bankowych. Nastolatek, bowiem będzie musiał założyć konto bankowe, gdy zacznie pracować w wieku 18 lat. W dzisiejszych czasach wiedza ta jest niezbędna, ponieważ większość transakcji wykonujemy bezgotówkowo.

Konto bankowe dla dziecka jest niezwykle przydatne i warto zastanowić się nad jego założeniem. Dzięki niemu nasz nastolatek nauczy się odpowiedzialnego wydawania pieniędzy oraz odpowiedniego zarządzania własnymi oszczędnościami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ