Dlaczego warto inwestować w lokaty dla dziecka?

Inwestowanie na przyszłość dziecka, to dość ciekawa i coraz popularniejsza metoda oszczędzania pieniędzy. Oczywiście w rozliczeniu miesięcznym czy nawet rocznym, zbytnio się ona nie opłaca. Jednak w rozliczeniu 18-letnim już tak…

Dlaczego warto oszczędzać na przyszłość dziecka?

1. Odkładając każdego miesiąca przez 18 lat sto złotych, możemy uzyskać ogromną kwotę, sięgającą ponad 15 tysięcy złotych. Doliczając do tego kapitalizację odsetek, otrzymujemy całkiem konkretną sumę, która naszemu dziecku na pewno się przyda.

2. Odłożone w ten sposób środki, stanowią dodatkowe zabezpieczenie naszego budżetu. Nic w tym dziwnego. Czasy są niepewne, a kilka tysięcy złotych odłożone na takim dodatkowym koncie oszczędnościowym, bądź lokacie, sprawią, że nasze finanse mogą w pewnym momencie wyjść na prostą.

3. A co, jeśli nasze dziecko nie skorzysta z tych pieniędzy? Wtedy, będziemy mogli skorzystać z nich my. Kilkanaście tysięcy złotych, może być albo solidną inwestycją w nasz domowy budżet, albo… kolejnym startem do kolejnych inwestycji. Przecież nie musimy wyjmować tych pieniędzy z konta. Wystarczy, że je sobie zainwestujemy w taki sam sposób.

4. Jeśli jednak dziecko będzie tych pieniędzy potrzebowało (a raczej będzie), to będzie to dla niego kwota, która z pewnością pomoże mu w planowaniu przyszłości. Dziś czasy są niepewne a jedynym rozwiązaniem jest inwestowanie w samego siebie. Sami, gdy wchodziliśmy na rynek pracy, też szukaliśmy dodatkowych funduszy na pokrycie np. studiów czy innych, podobnych wydatków.

5. Ostatnią zaletą takiego rozwiązania jest… przykład, jaki możemy dać naszym dzieciom. Wbrew wielu obiegowym opiniom, w taki sposób można oszczędzać. Odkładanie 50 czy 100 złotych miesięcznie nie jest dużym wydatkiem i prawdopodobnie naszych funduszy nie zrujnuje. Z kolei posiadanie całej kwoty na jednym rachunku, kusi do wielu, często niepotrzebnych wydatków. Dlatego nauka dobrych nawyków oszczędnościowych, będzie tu bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy spróbować a efekty pojawią się już wkrótce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestowanie w nieruchomości
Następny artykułKonto dla dzieci
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ