Jak zarobić pierwszy milion?

O tym, jak zarobić pierwszy milion, napisano już sporo książek. Faktycznie, życiorysy milionerów do dziś pasjonują wszystkich, którzy chcą – tak jak oni – zdobyć bogactwo. Zanim jednak postanowimy, że chcemy być milionerami, koniecznie zmieńmy swoje podejście do życia. I to diametralnie…

Jak zostać milionerem „w domowy” sposób?

1. Wyrzuć karty kredytowe.

Karty kredytowe, to dziś jeden z najlepszych sposobów, by zminimalizować swoje oszczędności. Im łatwiej kupić coś „na kartę” tym trudniej zaoszczędzić. Sprawa jest prosta – oszczędzanie nie polega na wydawaniu, tylko na odkładaniu nawet najmniejszych sum. Karta uwalnia nas od jakichkolwiek finansowych zobowiązań. Czas to zmienić, płacąc gotówką.

2. Oszczędzaj – nawet najmniejsze kwoty.

Oszczędzanie to pierwszy i najważniejszy krok do zwielokrotnienia swoich oszczędności. Jak to działa? Wystarczy policzyć. Spróbuj każdego miesiąca odłożyć 200 złotych z wypłaty. Może to jest trudne, ale spróbuj… Po roku, okaże się, że masz dodatkowe 2400 złotych. Po dziesięciu latach, jest to 24 tysiące. Jeśli przez całe życie będziesz oszczędzał taką kwotę, to po przejściu na emeryturę będziesz miał około 100 tysięcy złotych. A więc jedną dziesiątą miliona!

3. Podejdź uczciwie do swoich obowiązków.

Znalazłeś dodatkową pracę, która przynosi Ci ciekawe dochody? Jeśli masz taką możliwość – nie rezygnuj z niej, gdy zdobędziesz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pracuj dalej a doczekasz się swojego miliona. Bądź cierpliwy w wykonywaniu swoich obowiązków. Praca większości bogaczy, polega na skrupulatnym oszczędzaniu i mądrym wydawaniu (inwestowaniu).

4. Bądź odważny…

Inwestuj w siebie. Tak, to wymaga odwagi. Umiejętność przekwalifikowania się, to dziś bardzo pożądana cecha. Jeśli w danym biznesie widzisz siebie jako poważnego gracza, spróbuj realizować swoje pomysły. Bez pomysłów, nie byłoby dzisiejszych największych firm i koncernów. Chcesz zarabiać dużo? Ryzykuj – biznes nagradza tylko odważnych.

Nie licz na to, że kasa spadnie z nieba. Tylko nielicznym udaje się wygrać miliony na loterii.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ