Można powiedzieć, że zarabianie pieniędzy w internecie to jedno z tych marzeń, które chodzą po głowie każdej osobie spędzającej sporo czasu w sieci. Gdy wiesz, że niektórzy blogerzy i recenzenci są w stanie wypracować spore „pensje” na swoich stronach, sam masz ochotę iść w ich ślady. Ale jak tego dokonać? Uprzedzamy, że zadanie to nie jest łatwe, choć z pewnością wykonalne. Poniżej kilka pomysłów na start – od nich powinieneś zacząć obmyślanie strategii monetyzowania bloga.

Jak zarabiać w internecie na swojej stronie?

Zastanówmy się nad scenariuszem, w którym chcesz rozpocząć zarabianie pieniędzy w internecie na stronie, którą już posiadasz. Załóżmy, że od roku prowadzisz sobie hobbystyczną witrynę i chcesz, by zaczęła przynosić ona zyski. Co możesz zrobić, by osiągnąć ten cel?

  1. Reklamy kontekstowe – pierwsza i najczęściej pojawiająca się opcja to reklamy w postaci banerów i wyskakujących okienek. Aby je publikować, powinieneś przystąpić do jednego z serwisów zajmujących się dystrybucja takich banerów. Zarabiać będziesz za kliknięcia lub wyświetlenia reklam. Polecamy zwłaszcza AdSense i inne reklamy dopasowane do użytkownika. Nie są one zawsze najbardziej opłacalną opcją, ale przynajmniej nie „wciskasz” odbiorcom niechcianego marketingu, a reklamujesz jedynie to, co faktycznie interesuje danego internautę.
  2. Programy partnerskie – jeżeli Twoja witryna jest związana z branżą finansową lub technologiczną, możesz znaleźć mnóstwo programów partnerskich. Zarabianie pieniędzy w internecie w ten sposób polega na promowaniu danego sklepu, firmy czy banku, a jeśli użytkownik dokona zakupu z polecenia, część profitów idzie na Twoje konto. Jeżeli masz zamiar tworzyć stronę pod zarobek od zera, to lepiej iść właśnie w tym kierunku niż tworzyć witrynę specjalnie pod banery przedstawione powyżej.
  3. Publikacja artykułów sponsorowanych – jeżeli uda Ci się rozwinąć bloga na tyle, by zyskać chociaż niewielką rozpoznawalność w branży, zarabianie na swojej stronie internetowej będzie łatwiejsze, dzięki artykułom sponsorowanym. Niektórzy właściciele stron sami umieszczają cennik na stronie, do innych po prostu zgłaszają się reklamodawcy. Czasem artykuł trzeba stworzyć samemu, czasem przygotowuje go agencja marketingowa, a Twoja rola polega tylko na publikacji. Wynagrodzenie za jeden tekst może być wysokie i bardzo kuszące, jednak radzimy zachować umiar i nie publikować treści, które w samych superlatywach mówią o takiej czy innej marce. Czytelnicy od razu zauważą fałsz i może to być błąd kosztujący Cię sympatię wielu fanów. Niejeden bloger „zniknął” z sieci po wdaniu się w zbyt nachalną kampanię reklamową.
  4. Sprzedaż produktów branżowych i gadżetów – swoją blogową popularność można monetyzować również sprzedając własne produkty. Dobrym pomysłem na zarabianie pieniędzy w internecie jest stworzenie wartościowego poradnika/szkolenia, który rozwinie treści znane z artykułów. Sprzedawać możesz także produkty związane ze swoją branżą np. kosmetyki czy akcesoria do telefonów/tabletów. Częstym zabiegiem jest też proponowanie gadżetów, takich jak koszulki, czapki czy kubki oznaczone logo i popularnymi frazesami autora bloga.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ