Pozyskiwanie pracowników fizycznych, zwłaszcza liniowych i magazynowych jest coraz trudniejsze. Polscy pracownicy wolą wyjeżdżać za granicę, ponieważ zależy im na bardzo wysokich zarobkach. Młodzi ludzie niechętnie wybierają zawody fizyczne, a znacznie częściej celują w uczelnie wyższe. W efekcie za kilka lat możemy zacząć cierpieć na deficyty polskich, fizycznych pracowników, choć pierwsze skutki tego są odczuwane już dziś. Co robić, by nigdy nie brakowało nam pracowników?

Wsparcie produkcyjne dla twojej firmy

Jeśli na rynku brakuje polskiego pracownika, to podwładnych trzeba szukać gdzie indziej. Do Polski napływa coraz więcej Ukraińców, którzy chętnie podejmują się pracy fizycznej. Wielu pracodawców ceni sobie pracowników ze Wschodu, ponieważ rzadko zmieniają oni firmy. Pracownikom z Ukrainy zależy na stałym dochodzie, a w Polsce są w stanie zarobić więcej niż w swojej ojczyźnie.

Wsparcie produkcyjne dodatkowymi pracownikami to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla dużych firm, w których potrzeba wielu rąk do pracy. Doświadczenie firm, które zatrudniły już wiele osób z Ukrainy pokazuje, że są to pracownicy odpowiednio wykwalifikowani i sumienni. Nie musisz obawiać się o zorganizowanie życia w Polsce pracownikom z  Ukrainy. Firmy zajmujące się wsparciem produkcyjnym dbają o odpowiedni przebieg procesu wdrożenia, dzięki czemu pracownik szybko może podpisać umowę i rozpocząć pracę. Dodatkowo przed rozpoczęciem działań pracownik będzie zobowiązany do wykonania wszystkich niezbędnych badań. Nie musisz więc obawiać się o to, czy zatrudnianie pracowników z Ukrainy jest legalne. Przed przyjazdem podwładnych do Polski załatwione zostaną wszelkie formalności. Mowa tu zarówno o niezbędnych Ukraińcom wizach, jak i o kwestiach zakwaterowania i dojazdu.

Dziś zatrudnianie pracowników z innych krajów nie jest już niczym dziwnym. Po to rozwiązanie sięga coraz więcej dużych, renomowanych firm, ponieważ tacy pracownicy są wierni jednej firmie i niechętnie zmieniają miejsce zatrudnienia. To gwarantuje, że rotacja pracowników nie będzie zaburzała funkcjonowania przedsiębiorstwa. Polacy znacznie częściej zmieniają miejsca zatrudnienia, głównie z uwagi na coraz częściej wzrastające oczekiwania finansowe. Tym samym utrzymanie pracownika na stanowisku staje się coraz trudniejsze, zwłaszcza, gdy z różnych przyczyn w danym momencie firma nie jest w stanie zapewnić wszystkim pracownikom podwyżek. Jedynym słusznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest właśnie wsparcie produkcyjne, jakie zapewniają pracownicy z Ukrainy. Osoby organizujące przyjazd pracowników ze Wschodu do Polski nadzorują przebieg całego procesu i pozostają w kontakcie z firmą również wtedy, gdy dana osoba podejmie już pracę. Dzięki temu nawet jeśli pojawią się jakieś problemy, to są one rozwiązywane na bieżąco.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał z udziałem przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ