Biuro pośrednictwa pracy we Wrocławiu

Na pewno zgodzisz się ze stwierdzeniem, że pozyskanie wartościowych pracowników jest dziś niemal karkołomnym zadaniem. To efekt z jednej strony niskiego bezrobocia, z drugiej rozpasanej polityki socjalnej oraz zbliżającej się kolejnej fali emigracji zarobkowej. Tymczasem wakaty mocno ciążą każdej firmie, która chce się rozwijać, realizować coraz więcej zamówień i umacniać swoją pozycję rynkową. Receptą na to może być skorzystanie z usług biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Twoja konkurencja już to zrobiła lub właśnie się do tego szykuje. Sprawdź, dlaczego powinieneś pójść w jej ślady.

Skuteczna rekrutacja pracownika

Co rozumiemy przez słowo „skuteczna”? Nie chodzi tutaj tylko o obsadzenie wolnego etatu czy pozyskanie dodatkowych rąk do pracy na czas realizacji dużego projektu. W rekrutacji najważniejsze jest to, aby w możliwie jak najkrótszym czasie znaleźć takie osoby, które naprawdę spełniają oczekiwania pracodawcy pod względem np. kwalifikacji zawodowych czy zaangażowania.

Obecnie wielu zdesperowanych pracodawców idzie na skróty i zatrudnia kogokolwiek, licząc na to, że dana osoba po przeszkoleniu będzie wartościowym pracownikiem. Takie eksperymenty często kończą się stratą czasu i pieniędzy. Nie chcąc powielić tego scenariusza lepiej jest skorzystać z pomocy ekspertów od rekrutacji, którzy dysponują różnymi strategiami pozyskiwania pracowników: od rekrutacji stałej, aż po przez outsourcing pracowniczy.

Odciążenie pracodawcy w czasochłonnych obowiązkach rekrutacyjnych

Jeśli zdarzyło Ci się osobiście angażować w proces rekrutacyjny, to sam najlepiej wiesz, jak mocno jest to angażujące i czasochłonne. Analizowanie podań kandydatów, weryfikowanie zawartych w nich informacji, następnie umawianie i przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych – to wszystko może spowodować, że na wiele tygodni zaniedbasz inne obowiązki zawodowe i rodzinne.

Jest to dobry argument przemawiający za tym, aby powierzyć rekrutację profesjonalnej agencji, a już zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na jak najszybszym wzmocnieniu zespołu.

Jak przebiega współpraca z biurem pośrednictwa pracy? Co możesz zrobić, aby była ona owocna dla Twojej firmy? Kilka cennych wskazówek znajdziesz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Dostęp do pracowników tymczasowych

Nie wszystkie rekrutujące firmy potrzebują pracowników etatowych. W wielu branżach wręcz korzystniej jest zdecydować się na usługę pośrednictwa pracy tymczasowej, zamiast zwiększać zatrudnienie. Przykładami mogą być takie sektory, jak gastronomia, rolnictwo, budownictwo czy produkcja.

Pracownicy tymczasowi oddelegowani przez biuro pośrednictwa pracy we Wrocławiu podnoszą wydajność przedsiębiorstwa, pozwalają załatać braki kadrowe spowodowane np. urlopami czy chorobami, umożliwiają terminową realizację dużego zlecenia, natomiast nie obciążają bilansu firmy. Jest to zatem doskonały sposób na optymalizację kosztów zatrudnienia czy w ogóle funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Znacznie łatwiejsze rekrutowanie pracowników ze Wschodu

Niedostateczna podaż polskich pracowników, i to w dosłownie każdym sektorze, powoduje ogromny wzrost zapotrzebowania na emigrantów zarobkowych. Jeśli rozważasz zatrudnienie np. pracowników z Ukrainy, Białorusi czy Mołdawii, natomiast nie wiesz, jak się za to zabrać, to potrzebujesz pomocy biura pośrednictwa pracy specjalizującego się w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu. Jest to o tyle korzystne, że biuro zajmie się wszystkimi kwestiami formalnymi związanymi z zalegalizowaniem pobytu i pracy, a także zadba o sprawy socjalne cudzoziemców.

Podsumowanie

Konkurencja może być dobrym źródłem inspiracji, zwłaszcza jeśli podejmuje kroki realnie przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa i zyskowności biznesu. Dokładnie tak jest w przypadku korzystania z profesjonalnych usług rekrutacyjnych świadczonych przez biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu.

Które biuro powinieneś wybrać? Kieruj się tutaj przede wszystkim kryterium renomy oraz obszerności oferty. Jednym z najlepiej ocenianych biur pośrednictwa pracy we Wrocławiu jest Crew For You. Ta agencja HR świadczy usługi zarówno z zakresu outsourcingu pracowniczego, jak rekrutacji stałej, outsourcingu kadrowo-płacowego oraz pozyskiwania pracowników ze Wschodu. Z pełną ofertą Crew For You zapoznasz się na stronie internetowej https://crewforyou.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ