Jeśli nie masz pomysłu na biznes, ale za to nie brak Ci zdolności manualnych, zajmij się rękodziełem! W czasach gdy „chińszczyzna” zalewa europejski rynek, coraz więcej osób poszukuje rzeczy unikatowych, wykonanych z pietyzmem i z wysokiej jakości materiałów. Sprzedaje się dosłownie wszystko. Od biżuterii i ubrań, przez zabawki i akcesoria dla dzieci, po meble i dekoracje. Wbrew pozorom, dobry interes rękodzielniczy nie musi trafiać w niszę – możesz robić to co inni, ale na swój unikalny (i lepszy) sposób. A oto ciekawe pomysły na własny biznes.

Produkcja akcesoriów dla zwierząt

Masz psa lub kota i doskonale wiesz, czego potrzebują czworonożni pupile? W takim razie możesz zająć się wyrobem akcesoriów dla zwierząt! Co ważne, zabawki i rekwizyty stymulujące rozwój zwierzęcia do najtańszych nie należą, dlatego Twój portfel powinien szybko odczuć przypływ większej gotówki. Co możesz produkować? Dobry interes to m.in. drapaki dla kota (podarte meble dość szybko przekonują właścicieli do ich zakupu), budy, legowiska, ubranka i maty węchowe dla psów. Te wszystkie akcesoria możesz wykonać w domu, pod warunkiem, że potrafisz majsterkować i szyć. Swoje produkty możesz sprzedawać za pośrednictwem platform sprzedażowych (Allegro, Olx), sklepów zoologicznych lub ogłoszeń wystawionych na forach dla miłośników zwierząt.

Produkcja ekologicznych zabawek dla dzieci

Dobry interes powinien podążać za najnowszymi trendami, a eko-zabawki robią obecnie furorę wśród rodziców. Co ważniejsze, przekonują się do nich również sami zainteresowani. Najmłodsze dzieci wcale nie potrzebują jaskrawokolorowych i głośnych zabawek pachnących plastikiem. Ekologiczne zabawki z drewna i naturalnych tekstyliów są równie ciekawe i potrafią zająć maluszka na wiele godzin. Rodzice zwracają uwagę przede wszystkim na nietoksyczność takich zabawek. To bardzo ważny aspekt, bo przecież w mediach co chwilę pojawia się informacja o zabawkach zawierających rekordowe ilości ftalanów, które zwiększają ryzyko astmy i alergii u dzieci. Ale gdzie możesz sprzedawać swoje zabawki? Możesz założyć swój sklep internetowy, który wypromujesz za pomocą własnego bloga.

Produkcja biżuterii z wysokiej jakości materiałów

W dziedzinie ręcznie robionej biżuterii panuje ogromna konkurencja – na platformach typu Allegro mnóstwo dziewczyn i kobiet sprzedaje setki kolczyków za mniej niż 1 zł za parę. Nie idź tą drogą – zaproponuj coś droższego, ale bardzo wysokiej jakości. Sięgaj tylko po dobre i ciekawe materiały: metale i kamienie szlachetne, stal chirurgiczną, filc, drewno, szkło, sutasz. Od kilku lat szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza ten ostatni materiał. Biżuteria wykonywana techniką sutasz jest nie tylko oryginalna, ale też piękna i niepowtarzalna. Biorąc pod uwagę zawrotne ceny, jakie osiągają kolczyki i naszyjniki sutasz, to będzie naprawdę dobry interes. Swoje produkty możesz sprzedawać za pośrednictwem platform z rękodziełem (np. Pakamera, DaWanda), choć po czasie warto otworzyć własny sklep internetowy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ