Chyba każdy internauta słyszał o zarabianiu przez klikanie w reklamy. Na wielu forach i blogach znajdziesz całe opisy tego typu działalności. Zwykle pod obszernym wyjaśnieniem, jak działa zarabianie na reklamach, autor zostawia linki przekierowujące do formularza rejestracyjnego w tzw. buxach (serwisach z reklamami). Z czego wynika intensywna promocja buxów i czy na reklamach naprawdę można zarobić?

Jak zarabiać na reklamach?

W zasadzie cała „praca” zawiera się w jednej frazie – klikanie w reklamy. Cały Twój wysiłek będzie polegał na tym, by kliknąć myszką w celu otwarcia i uruchomienia reklamy. Musisz jeszcze odczekać kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, aby system uznał reklamę za obejrzaną/przeczytaną. Z reguły serwisy wysyłają reklamy na maila lub udostępniają je na panelu użytkownika. Aby zacząć zarabiać na reklamach, musisz zatem zarejestrować się w tzw. buxach – czyli programach typu Paid to Click (PTC), które płacą właśnie za oglądanie reklam.

Ile można zarobić na reklamach?

Choć w sieci trudno znaleźć informacje na temat realnych zarobków, na forach poświęconych pracy przez Internet możesz znaleźć screeny z wypłatami użytkowników klikających w reklamy. Niektórzy przekonują, że w ten sposób można zarobić nawet 150-300 zł miesięcznie, co wydaje się całkiem przyjemną kwotą jak za tak prostą czynność. Jednak biorąc pod uwagę, że wartość jednej reklamy często nie przekracza 1 grosza, trudno uwierzyć w takie zarobki. I rzeczywiście – doświadczeni użytkownicy buxów zarabiają głównie na… innych użytkownikach. Zamieszczając linki rejestracyjne na forach i blogach, budują sieć poleconych i tym samym przygotowują grunt pod zarabianie pasywne. Użytkownik biorący udział w takim programie partnerskim zarabia bowiem na prowizjach od aktywności osób zarejestrowanych z polecenia.

Zarabianie na reklamach – czy to się opłaca?

Choć zarobek z tego będzie raczej niewielki, klikanie w reklamy to najprostszy sposób na wypracowanie „zaskórniaków”. W zasadzie każdy może zarejestrować się w programie PTC – nawet jeśli nie znasz angielskiego, istnieje wiele polskich serwisów płacących za oglądanie i czytanie reklam. Co ważne – przystąpienie do panelu nic nie kosztuje i nie musisz kupować paczek reklamowych, tak jak w platformach reklamowych będących w istocie piramidami finansowymi.

Klikaniem w reklamy możesz zająć się o dowolnej porze dnia – podczas jazdy pociągiem, przy porannym przeglądaniu newsów w Internecie, czy podczas przerwy obiadowej. Jednak aby ten internetowy biznes przyniósł realne dochody, musisz zarejestrować się co najmniej na kilkunastu buxach. Pamiętaj też, że reklamy mogą przychodzić nawet kilka razy dziennie, dlatego warto regularnie sprawdzać skrzynkę e-mail. Zarabianie na reklamach warto rozpocząć od zrobienia listy rzetelnych programów PTC – niestety, niektóre z nich słyną z niewypłacalności, inne wysyłają reklamy zbyt rzadko, by użytkownik mógł uzbierać minimalny próg do wypłaty.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ