Jak oszczędzać pieniądze?

Każdy, kto dorobił się jakieś kwoty wie, że kosztuje ona sporo potu i wysiłku. Nic w tym dziwnego – przecież pieniądze z nieba nie spadają. Jedną z dróg, prowadzącą do zaoszczędzenia sporej kwoty pieniędzy jest skrupulatne oszczędzanie. Z nami, dowiesz się jak się do tego zabrać!

Jak oszczędzać, by oszczędności przyniosły efekt?

1. W dobie kont internetowych, można oprzeć się na zwykłych rachunku oszczędnościowym. Jak? To proste! Tworzymy sobie własne konto oszczędnościowe i wprowadzamy na nie jakąś kwotę pieniędzy. Oczywiście robimy to skrupulatnie – nie wolno nam się poddać. Sposób ten, jest wykorzystywany często przez rodziców, odkładających środki na przyszłość swoich dzieci. Nawet 50 złotych miesięcznie, odkładane przez 18 lat, da kilkanaście tysięcy złotych.

2. Nie odkładajmy oszczędności „do skarpety”. Choć mamy deflację, to i tak najprawdopodobniej środki te długo nie przetrwają. Najlepiej maksymalnie utrudnić sobie drogę do danych środków. Wtedy masz pewność, że nie będzie Ci się chciało po nie sięgać. No chyba, że będziesz musiał pokryć niezaplanowany wydatek bądź też – stracisz pracę.

3. Dbaj o to, by Twoje oszczędności były oprocentowane. Tak zwane kaskadowe oprocentowanie, znacznie maksymalizuje Twoje przychody. „Odsetki z odsetek” zwiększają stan posiadanych przez Ciebie środków nawet o kilkanaście procent, a więc znacznie więcej, niż przeczytasz w broszurach reklamowych banków i kas.

4. Ustal sobie cel oszczędzania. Jeśli oszczędzasz, to koniecznie ustal sobie jakiś cel, na który chcesz oszczędzać. Mogą być to konkretne zakupy, samochód, czy nawet – zwiększenie stanu Twoich oszczędności. Nie ważne więc na co oszczędzasz. Ważne, że oszczędzasz na wybrany, konkretny cel.

5. Pomyśl o dodatkowej pracy. Co ważne – nie musi być to wcale praca na 8 godzin. Ostatnio coraz więcej osób, pracuje w oparciu o swój komputer. Nawet jeśli niewielkim wysiłkiem zarobisz 100 złotych, to w przeciągu roku, daje Ci to mniej więcej tyle, ile wynosi najniższa krajowa! Taką kwotę zawsze możesz dopisać do swoich oszczędności.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zarobić pierwszy milion?
Następny artykułWłasna firma czy etat?
Redakcja 360money.pl
Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ