Co jest potrzebne by przedsiębiorca uzyskał pożyczkę?

Mówiąc nieco żartobliwie – przede wszystkim pełnoletność, choć to tak naprawdę istotny warunek. Przed wszystkim jednak, przedsiębiorca powinien się zastanowić, czy pożyczka jest mu rzeczywiście potrzebna, czy nie powinien w inny sposób spróbować poradzić sobie z ewentualnym kryzysem. Co innego, gdy mówimy o firmach, które są dopiero na starcie, albo po prostu o osobach zakładających działalność gospodarczą – wtedy jedynym wyjściem może być pożyczka, bowiem uzyskanie kredytu w banku przez początkującą firmę graniczy z cudem.

Zacznijmy od tego, co jest niepotrzebne, by firma uzyskała pożyczkę

Przede wszystkim nie jest potrzebne to, co wynika z praktyki pożyczkowej – nie będzie potrzebny biznes-plan i w ostatecznym rozliczeniu rachunki oraz inne dokumenty. Pożyczka ma być wydana na działalność firmy, natomiast dla pożyczkodawcy nie są ważne cele szczegółowe.

Bank bardzo dokładnie analizuje zdolność kredytową pożyczko- lub kredytobiorcy. Pożyczkowa firma pozabankowa daje możliwość zaciągnięcia pożyczki bez BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Wystarczy tylko zaświadczenie o dochodach z ostatniego miesiąca, a w niektórych wypadkach również o opłaceniu ZUS w ostatnim miesiącu.

Niektórzy pożyczkodawcy stosują preferencje dla firm na starcie, przyznając im kilkumiesięczny okres bez ZUS i US.

Co trzeba wobec tego mieć, by firma uzyskała pożyczkę?

Oczywiście, wspomnianą pełnoletność i działalność gospodarczą, przynajmniej zarejestrowaną, ponieważ pozabankowe firmy pożyczkowe udzielają pożyczek również przedsiębiorcom dopiero startującym. Dlatego pożyczkodawca może zapytać o wpis do CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej), a już na pewno poprosi o dowód osobisty i numer konta bankowego.  

Dodatkowo w większości przypadków firm starających się o pożyczkę, potrzebny będzie komputer, ponieważ ewentualny pożyczkobiorca wszelkie procedury będzie mógł wykonać online. Ponadto, na portalu firmy pożyczkowej znajdzie niezbędne formularze w formie elektronicznej, regulamin udzielania pożyczek dla firm (należy go bardzo dokładnie przeczytać) i kalkulator pożyczkowy, który błyskawicznie obliczy wszelkie opłaty wraz z oprocentowaniem w zależności od ilości rat.

Po co firmie pożyczka?

Oprócz tego, że pożyczka może świetnie zastąpić trudny do uzyskania kredyt, to pozwoli na dokonanie pilnej opłaty bez naruszania stabilności firmy. Ponadto szybkie, wręcz błyskawiczne, tempo załatwiania takiej pożyczki pozwala na dokonanie okazyjnych, niezbędnych zakupów, choćby związanych z rozszerzeniem bazy technicznej.  

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ