Co to terroryzm sieciowy?

Terroryzm zwykle kojarzymy dość jednoznacznie, jednak jest on znacznie szerszym pojęciem, które włącza również terroryzm sieciowy. Czym jest i jak można się przed nim bronić?

Terroryzmem sieciowym, inaczej cyberterroryzmem, nazywa się wszelkiego rodzaju ataki terrorystyczne, które mają miejsce w sieci. Przede wszystkim są to ataki hackerskie, których celem przeważnie są instytucje rządowe, ale i przedsiębiorstwa. Typowe ataki tego rodzaju odbywają się na systemy kontroli lotów, elektrownie, systemy bankowe czy systemy dostarczania wody, strony internetowe.

Ataki mogą mieć różną postać, ale zazwyczaj doprowadzają do paraliżu stron internetowych i systemów informatycznych. Mogą polegać również na wykradzeniu kluczowych danych lub też na dokonaniu w nich nieautoryzowanych zmian. Dzisiaj najczęściej przeprowadzane są ataki DDoS, których celem jest zajęcie wolnych zasobów systemu komputerowego lub usługi sieciowej. Do prowadzenia ataków wykorzystuje się przejęte komputery, tak zwane zombie, które jednocześnie atakują ofiarę.

Ochrona firmy przed atakami DDoS

Firmy, które chcą zabezpieczyć się przed takimi atakami, mogą skorzystać z kompleksowego wsparcia w ramach sieciowych rozwiązań biznesowych, na przykład w T-Mobile. Wówczas oferowana ochrona DDoS pozwala na zabezpieczenie zasobów, aplikacji, a także kluczowych procedur przed różnymi rodzajami ataków DDoS, co umożliwia przedsiębiorcy nieprzerwane prowadzenie działalności.

Oferowana przez operatora ochrona DDoS polega na proaktywnym monitoringu zagrożenia z raportami generowanymi w czasie rzeczywistym. Wykorzystywane rozwiązania technologiczne powodują, że nawet w przypadku wystąpienia ataku o dużej skali firma nadal może korzystać ze swoich zasobów. Klienci otrzymują również wdrożenie usługi od ręki oraz wsparcie inżynierskie.

Dzisiaj, w dobie powszechnego dostępu do internetu, każda firma, której zależy na zabezpieczeniu się przed stratami finansowymi oraz wizerunkowymi, powinna zainwestować w dobrą ochronę DDoS. Dzięki niej można mieć pewność, że biznes będzie działał stabilnie i non-stop, bez ryzyka dla prowadzenia najważniejszych procesów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ