W jakich sprawach może pomóc ekspert finansowy?

Specjalista od spraw finansowych to ekspert, który ma za zadanie pomóc w przejściu przez procesy finansowe. Odpowiedzialny jest za pomoc we wszelkich kwestiach kredytowych i inwestycyjnych.

W jakich sprawach może pomóc ekspert finansowy?

Wielu ludzi korzysta z pomocy ekspertów. Spowodowane to jest brakiem czasu klientów na porównywanie ofert. Ważne jest to,  że taki specjalista wyjaśni również szczegółowe zapisy zawarte w umowie, które często napisane są profesjonalnym, branżowym językiem. W Polsce często za specjalistyczną pomoc klienci nie ponoszą kosztów, ponieważ w większości doradcy wynagradzani są bezpośrednio przez banki.

Obsługa klienta

Praca doradcy finansowego w większości opiera się na zbadaniu potrzeb klienta, który chce skorzystać z jego pomocy. Pierwsze spotkanie polega na ustaleniu, czy chodzi o kredyt czy inwestycje oraz jakie kwoty brane są pod uwagę. Ten etap polega na wstępnym określeniu sytuacji klienta.

Zaawansowane działania

  • Kredyt. Jeżeli klient zainteresowany jest kwestiami kredytowymi, to zadaniem doradcy jest dokładne zbadanie zdolności kredytowej. Kolejnym etapem jest znalezienie najkorzystniejszej oferty spersonalizowanej dla danego klienta. Po znalezieniu oferty doradca pomaga w kompletowaniu dokumentów, które należy dostarczyć do banku, by konkretny kredyt mógł zostać wypłacony
  • Inwestycje. Jeżeli klient zainteresowany jest kwestiami inwestycyjnymi, to zadaniem doradcy jest zbadanie profilu inwestycji, jaką zainteresowany jest klient. Konieczne jest doprecyzowanie, czy ma to być rozwiązanie krótko- czy długoterminowe, bezpieczne czy ryzykowne oraz na jaką kwotę ma opiewać. Po zebraniu takich danych doradca przedstawia różne oferty, dokładnie i szczegółowo omawiając kwestie zysków czy ewentualnego ryzyka. Po dopasowaniu oferty pomaga założyć dany produkt i wspiera w jego obsłudze, informując o ewentualnym zysku czy terminie końca rozwiązania.

Obsługa posprzedażowa

Po sprzedaży danego produktu praca doradcy finansowego się nie kończy. Jest odpowiedzialny za ciągłą współpracę z klientem i pomoc w doraźnych sprawach. Idealna współpraca powinna cechować się tym, że klient w każdej chwili może zwrócić się o pomoc w sprawach finansowych. Powinien znać sytuację osoby, która z nim współpracuje i informować o możliwościach poprawienia warunków lub zmianie produktu na taki, który w danym momencie będzie bardziej odpowiadał potrzebom klienta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zarabiać na Forex?
Następny artykułCo zrobić gdy do drzwi puka komornik?
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ