Pożyczka hipoteczna

Zakup nieruchomości to poważny wydatek. Jednakże posiadanie swoich własnych czterech kątów jest tego warte. Żeby sfinansować swój nowy dom, możemy skorzystać z pożyczki hipotecznej. Czym ona sié różni od bankowego kredytu i jak wybrać właściwą ofertę?

Pożyczka hipoteczna a kredyt to nie jest to samo

Wielu konsumentów uważa pożyczkę hipoteczną za tożsamą z kredytem hipotecznym. Istnieje jednak kilka różnic pomiędzy nimi. Warto je poznać, aby dokonać właściwego wyboru.

Zarówno kredyt, jak i pożyczkę hipoteczną, łączy wspólny cel, jakim jest nieruchomość. Ich posiadanie jest nieodłączne ze wpisem do księgi wieczystej. Powoduje to, że w przypadku naszej niewypłacalności instytucja finansowa ma prawo do zajęcia nieruchomości, która jest wzięta pod zastaw.

Bank udzielający kredytu hipotecznego bierze pod uwagę wiele czynników. Cała procedura jest związana z licznymi formalności. Ponadto będziemy musieli skrupulatnie rozliczyć się z wydanych pieniędzy. Mogą być więc one przeznaczone tylko na budowę, czy remont naszej nowej nieruchomości.

Inaczej wygląda w przypadku pożyczki hipotecznej. Pomimo że jest ona związana ze wpisem do księgi wieczystej, nie obowiązują już tak ścisłe obostrzenia. Dodatkowo jej przyznanie jest znacznie łatwiejsze aniżeli otrzymanie kredytu w banku. Otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć nie tylko na nieruchomość, ale także sfinansować dzięki nim poboczne wydatki.

Pożyczka hipoteczna oferuje szereg możliwości, jakie są niedostępne przy kredycie. Jeżeli planujemy nie tylko zakupić nieruchomość, ale także wyjechać na wakacje, czy pójść na kurs językowy – będzie ona najlepszym rozwiązaniem.

Jak wybrać pożyczkę hipoteczną?

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto przeanalizować, czy będzie ona opłacalna. W tym celu dobrze jest porównać kilka różnych firm. Najlepiej, żeby instytucja, którą wybierzemy, była sprawdzona i godna zaufania.

Wysokość naszej pożyczki jest uzależniona natomiast od wysokości jej oprocentowania. Powie nam o tym wskaźnik RRSO. Zawiera on nie tylko pełną kwotę pożyczki, ale również odsetki, czy marżę.

Ostatnią, oczywistą zasadą jest przeczytanie umowy. Powinna ona jasno określać nasze prawa oraz obowiązki. W przypadku niezrozumienia zapisu warto od razu się skonsultować, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.

Ponadto zwróćmy uwagę na to, czy pożyczka nie zawiera przypadkiem żadnych dodatkowych produktów. Zdarza się, że firmy dołączają karty kredytowe, czy konta osobiste, które nie są ani obowiązkowe, ani potrzebne. Jednakże za skorzystanie z nich wiąże się dodatkowa opłata.

Wybór firmy pożyczkowej nie jest najłatwiejszy. Na pewno warto sprawdzić kilka ofert, zanim zdecydujemy się na tą właściwą. Zakup nieruchomości jest na tyle poważnym wydatkiem, że dobrze powierzyć to zaufanej instytucji, która cieszy się dużą renomą. Dzięki temu dokonamy mądrego oraz bezpiecznego wyboru.

Po więcej informacji na temat pożyczek hipotecznych zapraszamy na stronę – https://www.lendon.pl/blog/pozyczka-hipoteczna

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ