Promocje na konta osobiste – z czego możesz skorzystać

Założenie konta bankowego może się wiązać z różnymi profitami. Banki organizują wiele promocji na konta osobiste, a wśród tych promocji możemy wyróżnić bonusy, vouchery, premie, a nawet loterie z nagrodami.

Promocje na konta bankowe

Każdy bank chce mieć jak najwięcej klientów, a żeby tak się stało, musi oferować potencjalnym klientom naprawdę dobre warunki współpracy. Podstawowym produktem większości banków są konta osobiste, a fakt, że takie konto może dziś założyć każdy, jeszcze bardziej motywuje banki do lepszego starania się o klientów. Dziś konta osobiste gwarantują wiele korzyści, a część z nich jest dostępna w wariantach z ciekawymi promocjami pozwalającymi nam zaoszczędzić lub wręcz zarobić. Banki kuszą swoich klientów gratisami, bo chcą ich pozyskać na dłużej. Nie chodzi o samo konto, bo ono nie daje bankowi większych zarobków. Bank, mając w swojej bazie wielu klientów, sprzeda części z tych nich kredyty gotówkowe i hipoteczne, a także lokaty i inne dostępne produkty finansowe. Klienci są zwykle dość mocno przywiązani do swoich banków i jeśli chcą pożyczyć pieniądze lub założyć lokatę, to w pierwszej kolejności biorą pod uwagę bank, w którym mają konto osobiste, bo jest „swój” – znany i sprawdzony, a takie rozumowanie działa na korzyść takiego banku. Zwykle jest też tak, że banki są skłonne udzielić „swoim” klientom lepszych warunków kredytu, niż nowym klientom, którzy dopiero zaczynają z nimi współpracować. Każde konto osobiste jest inne, a w wyborze odpowiedniego rozwiązania pomoże z pewnością ranking zawarty na 7banki.pl/konta-osobiste.

Konto osobiste z bonusem

Za otwarcie rachunku wiele banków oferuje dodatkowy bonus, a jego wysokość jest zależna od regulaminu działania instytucji i od rodzaju promocji, ale zwykle można otrzymać od 100 do 300 zł. Co prawda nie jest to jakaś zawrotna kwota, ale otrzymujemy te pieniądze właściwie za darmo, więc skoro i tak masz zamiar przejrzeć konta osobiste i wybrać jedno z nich, to dlaczego nie zdecydować się właśnie na to, które jest dostępne z takim ciekawym bonusem? Pieniądze zawsze się przydadzą, bez względu na to, jaka to kwota. Zawsze będzie przecież można wydać je na dowolne przyjemności.

Premia za konto osobiste dla dziecka

Podobną premię można otrzymać za otwarcie konta osobistego dla dziecka. Taka premia może być dostępna wtedy, gdy rodzic otwiera dla siebie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i dodatkowo otwiera w tym samym banku konto dla dziecka lub w momencie, kiedy otwiera tylko konto dla dziecka. Premia pieniężna przyznawana jest zwykle w wysokości 100 lub 200 zł.

Loterie dla klientów zakładających konta osobiste

Klienci zakładający konta osobiste w bankach mogą także brać udział w różnego rodzaju loteriach z nagrodami. W loteriach takich można wygrać zarówno nagrody rzeczowe, jak i pieniężne, a także z wycieczki, a nawet samochody osobowe. Loteria to z pewnością fantastyczny sposób na zrobienie sobie samodzielnie prezentu, ale oczywiście wygranym nie może być każdy. Jak sama nazwa wskazuje, formuła loterii polega na tym, że spośród wszystkich klientów zakładających konta osobiste w okresie promocji losowani są zwycięzcy, a każdy ma takie same szanse na wygraną. Żeby wygrać w loterii, trzeba mieć po prostu szczęście.

Vouchery na zakupy

Banki aktywnie współpracują z innymi markami i oferują swoim klientom za założenie konta różnego rodzaju vouchery na zakupy, a nawet karty podarunkowe. W ten sposób można otrzymać na przykład kartę uprawniającą do zniżki w sklepie odzieżowym znanej marki lub 130 zł do wydania na zakupy w księgarni internetowej czy sieci księgarni znanej marki. Wysokość vouchera i jego charakter są zawsze indywidualne, ale tak czy inaczej, jest to ciekawy bonus i można go otrzymać właściwie za darmo.

Obecnie konto osobiste nic nie kosztuje. Każdy może założyć je bezpłatnie i w dowolnie wybranym banku. Kwestie ewentualnych opłat za prowadzenie i inne usługi pozostają w gestii banków, ale każdy ma początkowo takie same szanse na zgarnięcie dodatkowych nagród i premii pieniężnych. Z pewnością nad wyborem konta osobistego nie trzeba się zastanawiać tak długo, jak nad wyborem kredytu czy pożyczki, bo konto można przecież w każdej chwili zamknąć i otworzyć inne. Z bankiem nigdy nie wiążemy się na stałe ani na wiele lat. Jeśli wybrana opcja okazuje się nie do końca odpowiadać naszym potrzebom, możemy ją w każdej chwili zmienić.

Zachęcamy do tego, by przyjrzeć się lepiej ofertom różnych banków na portalu 7BANKI. Znajdziesz tam ranking kont osobistych oraz wiele cennych porad.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ