dziecięca gra logiczna - jaką wybrać?

Gry logiczne są świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zmusić dziecko do myślenia. Wielu osobom wydaje się, że umiejętność logicznego myślenia, to coś z czym się rodzimy. Niestety nie do końca tak jest. Małe dziecko dopiero z czasem uczy się myśleć logicznie. Jest to bardzo ważne, żeby wspierać takie zdolności u swojego dziecka. Logika bardzo ułatwia życie w szkole, a później w życiu dorosłym.

Rodzaje gier logicznych

W sklepach dostępna jest cała masa gier logicznych dla dzieci. Jakie są najpopularniejsze? Wyróżniamy:

Gry planszowe, są najczęstszym wyborem rodziców. Stanowią większą część gier tego rodzaju. Dostępne są w wersji dla młodszych i starszych dzieci.

Komputerowe gry logiczne, dedykowane są starszym dzieciom. Występują również w wersji internetowej.

Quizy, również są polecane dla starszych dzieci.

Klasyczne gry logiczne, do tej grupy gier należą szachy. Polecane starszym dzieciom.

Sortery, to nic innego jak drewniane klocki z układankami. Przeznaczone są dla niemowląt. Dzięki nim wspomagana jest motoryka malucha.

Gry logiczne dla dzieci

Czy warto kupować dziecku gry logiczne?

Wiele korzyści płynie z korzystania z gier logicznych. Największą zaletą jest to, że wpływają korzystnie na dziecięcą logikę i wyobraźnię. Dodatkowo uczą kojarzenia faktów. Jakie jeszcze zalety mają gry logiczne?

Gimnastyka dla umysłu – gry logiczne nie zawsze są takie proste. Zazwyczaj trzeba się nagłówkować. Właśnie dzięki logice i umiejętności rozwiązywania problemów jesteśmy w stanie wykonać konkretne zadanie. Jest to idealny trening umysłu dla malucha.

Rozwój – jest to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka. Dzięki grom logicznym wspierany jest naturalny rozwój dziecka.

Zabawa – niektórym dorosłym zabawa lalkami lub gra w proste planszówki może wydawać się nudna, ale trudniejsze łamigłówki, gry edukacyjne i logiczne to zupełnie co innego. Niektóre gry i zabawy logiczne są wyzwaniem dla każdego – bez względu na wiek, a trening umysłu warto wykonywać regularnie przez całe życie.

Cena – zabawki logiczne wcale nie są takie drogie, w przeciwieństwie do zabawek, inspirowanych bajką, która w obecnym czasie jest bardzo popularna.

Logika – bardzo ważne jest, żeby dziecko opanowało tą umiejętność. Ponieważ przyda się ona w każdym etapie naszego życia.

Przeczytaj też: http://www.filtrbiznesu.pl/gry-karciane-i-karty-dla-dzieci-czym-zajac-malucha/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ