kredyt hipoteczny

Własny dom to marzenie niejednego z nas. Jak jednak wiemy, ceny nieruchomości są obecnie bardzo wysokie. Nie każdego stać na zakup domu czy mieszkania za gotówkę – większość z nas musi głowić się nad tym, skąd wziąć środki na kupno, czy też budowę swojej posiadłości.

Kredyt hipoteczny na dom

Wybierając swój wymarzony dom, musimy być uważni i zwracać uwagę na wiele czynników. Jednym z nich są koszty – nawet jeśli planujemy wziąć kredyt hipoteczny, będzie on ograniczony między innymi przez wysokość wkładu własnego, który musimy nazbierać, żeby w ogóle pożyczkę na taki cel dostać. Kredyt hipoteczny szeroko omawia blog Top-kredyty.pl, na którym znajdziesz różne porady związane z tematem tego typu produktów bankowych. Zaciągnięcie zobowiązania w banku wiąże się z wypełnieniem licznych dokumentów i zaangażowaniem w sprawę rzeczoznawcy. Jest tak również w przypadku chęci samej budowy domu – tutaj hipoteka nakładana jest „z góry”. Wiele osób mających trudności z nazbieraniem środków na wkład własny, a posiadających działkę, wybiera właśnie wskazanie terenu jako tę część składową zobowiązania. Jest to jak najbardziej możliwa opcja, a warunki ustalane są indywidualnie.

Kredyt hipoteczny to najprostsza droga do sfinansowania budowy domu, trzeba jednak liczyć się z dużą ilością wymagań oraz wysokimi kosztami – choć poprzez rozłożenie pożyczki na wiele lat, produkt ten jest i tak tańszy, niż na przykład kredyt gotówkowy. Takie rozwiązanie jest jednym z najczęściej stosowanych przez Polaków, którzy chcą kupić sobie dom.

Pożyczka od rodziny na dom

Nie wszyscy chcą brać kredyt na 30 lat. Niektórzy całe życie zbierają pieniądze, a część pożyczają od rodziny lub znajomych. Takie rozwiązanie ma swoje plusy głównie z uwagi na brak kosztów dodatkowych – często tego rodzaju pożyczka nie jest „oprocentowana”, lub po prostu kosztuje nas mniej niż w banku. Minusem jest natomiast zależność od rodziny i często trudna emocjonalnie sytuacja, w której osoby trzecie chcą w jakiś sposób ingerować w naszą nieruchomość.

Są osoby, które pożyczają też od rodziny część pieniędzy, a resztę pozyskują z mniejszego kredytu gotówkowego – takie rozwiązanie pozwala być mniej zależnym, jednak nadal nie dla wszystkich jest to komfortowa sytuacja.

Kupno domu za gotówkę

Istnieją oczywiście także ludzie, którzy kupują dom za gotówkę. Takie rozwiązanie wymaga nazbierania znacznej sumy pieniędzy– choć zdarza się, że dom możesz wybudować po niskich kosztach, to jednak  materiały budowlane i ceny gruntu również mocno poszły do góry w ciągu ostatnich kilku lat, więc nawet budowa domu od podstaw będzie nas trochę kosztować.

Gotówkę na kupno domu można uzyskać z inwestycji bądź oszczędności, nie ukrywajmy jednak, że  w takiej sytuacji trzeba naprawdę sporo zarabiać. Niektórzy, aby kupić dom sprzedają dotychczasowe mieszkanie lub innego rodzaju cenne rzeczy – warto mieć świadomość, że taka nieruchomość to inwestycja, więc spełnienie swojego marzenia jest jednocześnie dobrym pomysłem także pod kątem zabezpieczenia swojej przyszłości.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ