Możliwości finansowania nowego auta

Każdy powinien się mniej więcej domyślać, bo nie trzeba być do tego ekspertem od rynku produktów kredytowych, jak może wyglądać taki typowy i najbardziej podstawowy kredyt samochodowy. Jest to kredyt udzielany na konkretny zakup. W tym przypadku celem zakupowym stanie się jakiś pojazd – najczęściej samochód, ale zdarza się, że i samochód ciężarowy, motocykl albo wręcz sama przyczepa kempingowa. Istnieją natomiast przeróżne możliwości finansowania nowego auta dla firm i osób. Korzystają z nich właśnie zarówno klienci indywidualni, jak i klienci biznesowi, czyli ci prowadzący własne działalności gospodarcze.

Samochód na kredyt

Teraz kupowanie aut na kredyt stało się już swego rodzaju normą. Powód tej zmiany jest bardzo prosty. Na ten moment nowe samochody są niestety tak drogie, że po prostu trzeba wziąć je albo na kredyt, albo wziąć je w atrakcyjny leasing, by dać sobie do nich dostęp i by móc samemu sięgnąć po któryś z nich.

Zaciągnięty kredyt na samochód spłacany jest później w ratach, które trzeba uiszczać każdego miesiąca lub w wybranych wcześniej terminach, zaznaczonych oczywiście na umowie podpisywanej przed obydwie strony transakcji. Raty te obejmują kapitał oraz odsetki kredytu. Warto to jednak podkreślić, że rzadko kiedy jest tak, iż jakikolwiek kredyt samochodowy jest w stanie sfinansować zakup pojazdu (nawet zwykłego samochodu osobowego) w stu procentach, albowiem na ogół nawet w przypadku tego rodzaju kredytów wymaga się jednak od klientów posiadania chociażby niewielkiego wkładu własnego. Oczywiście to, ile ten wkład ma wynieść, ustalane jest indywidualnie. Różne są też okresy kredytowania w przypadku tej pożyczki. Zazwyczaj nie jest ona na tyle duża, by musiała ciągnąć się przez trzydzieści lat, co ma miejsce przy kredytach na domy i mieszkania. Mimo wszystko okres ten bywa zróżnicowany, bo może wynieść kilkanaście miesięcy, a może wynieść kilka lat, więc nie da się z góry założyć, jak długi on będzie (jest to kwestia, o której w większym stopniu decyduje sam klient). Warunki bywają też zmienne w zależności od tego, kto jest odbiorcą kredytu. W końcu takie finansowanie auta z VW FS stworzono z myślą o klientach biznesowych, podczas gdy finansowania zaprezentowane gdzieś indziej mogą już tyczyć się klientów indywidualnych, bo to jednak oni nieco częściej są odbiorcami samochodowych kredytów.

Różne odmiany kredytów samochodowych

Bardzo ciekawą odmianą kredytu samochodowego jest natomiast kredyt jednoratowy. Zapewne mało kto o nim słyszał, a szkoda, bo wiele osób mogłoby sporo na nim zyskać, gdyby tylko te osoby zyskały świadomość, z czym ten kredyt się wiąże, na czym on polega i jakie są jego zalety. A może on przyjmować jedną z dwóch podstawowych dla niego form. Będzie to albo kredyt na samochód 50/50, albo kredyt na samochód 60/40. Pierwsza podana liczba określa tutaj wartość wkładu własnego. Drugą jest natomiast pojedyncza rata, którą kredytobiorca musi spłacić w ustalonym terminie, zaznaczonym w umowie podpisanej wraz z kredytodawcą. Oczywiście kredyt ten jest nieco bardziej obciążający, ale ma on swoje plusy i na pewno spodoba się tym, którzy posiadają dość dużo swoich oszczędności, a po prostu brakuje im pewnej części pieniędzy, za którą byliby w stanie sfinansować nowe auto albo jeszcze inny nowy pojazd. Zawsze fajnie wykorzystać jednak ten wkład własny, by ostatecznie za kredyt zapłacić jak najmniej. W życiu trzeba po prostu kombinować, jeżeli na tego rodzaju transakcjach nie chce się być stratnym.

Ostatnią opcją finansowania, o której w takim tekście też koniecznie trzeba przynajmniej wspomnieć, jest natomiast leasing samochodu. No bo zawsze opcje do wyboru są dwie. Można zdecydować się na leasing samochodu lub kredyt na nowe auto. Drugi wariant finansowania nadal cieszy się ciut większą popularnością, ale powoli w naszym kraju ludzie i do leasingu zaczynają się przekonywać, a już na pewno ci ludzie, którzy są związani ze światem biznesu i sami prowadzą pewne przedsiębiorstwa. Dla przedsiębiorców leasing jest naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem. Nic dziwnego w tym, że obecnie właściciele firm korzystają z niego dosłownie na potęgę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ