Zalety zawiesia wężowego

Zawiesie wężowe dzisiaj jest coraz częściej stosowane. Jak w zasadzie przedstawiają się jego zalety? W jakich sprawach takie zawiesie może okazać się lepsze od popularnego zawiesia pasowego? wszelkie informacje znajdą się poniżej…

Wyjątkowe bezpieczeństwo zawiesi wężowych

Zasadniczo jest tak, że zawiesia poliestrowe charakteryzują się tym, że naprawdę są bardzo bezpieczne dla różnych delikatnych powierzchni. Jednak szczególnie na tym tle wyróżniają się właśnie zawiesia wężowe.

Charakteryzują się one tym, że posiadają gładką, śliską powierzchnię. Potrafią jednocześnie unieść naprawdę spory ciężar i jednocześnie nie zarysować go w nawet najmniejszym stopniu. Dlatego też wyjątkowo nadają się do przenoszenia czy podnoszenia rzeczy delikatnych albo o delikatnej powierzchni.

Zawiesia wężowe – giętkie i elastyczne

Czym jeszcze charakteryzuje się takie zawiesie? Otóż na pewno jego cechą charakterystyczną jest naprawdę bardzo duża giętkość oraz elastyczność. Dzięki tego rodzajom zawiesi można podnieść coś stosując metodę na zaciąg, czy też inaczej – zawieszenie z obwiązaniem pętlą przesuwną. Zawiesia pasowe niestety w tej roli znacznie szybciej się niszczą.

Co można przenosić czy podnosić stosując tę technikę albo zasadniczo korzystając z wysokiej elastyczności zawiesi wężowych? Otóż świetnie nadają się one do przenoszenia rur, wałów, podnoszenia do pionu słupów, filarów itp.

Krótsze i węższe -charakterystyczne cechy zawiesi wężowych

Zawiesia wężowe jeszcze w dwóch kwestiach różnią się od zawiesi pasowych. Mianowicie występują w znacznie krótszej formie. Zawiesia wężowe spotkać już bowiem możemy od 0.5 m.

Co więcej, takie zawiesia wężowe są także znacznie węższe niż przeciętne zawiesia pasowe. To z kolei umożliwia podniesienie mniejszych elementów oraz łatwiejsze skonstruowanie mechanizmów podnoszących z kilku rodzajów zawiesi.

Zawiesia wężowe, czyli poliestrowe

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że zasadniczo zawiesia wężowe to także zawiesia poliestrowe. A taki typ zawiesi charakteryzuje się niską wagą w stosunku do udźwigu. Dalej takie zawiesia poliestrowe są także odporne na kwasy mineralne, smary, oleje itp. Montaż takich zawiesi jest bardzo szybki i prosty i nie sprawia żadnych kłopotów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ