Szukasz sprzętu klasy biznes? Sprawdź poleasingowe rozwiązania

Uczniowie, studenci, pracownicy, dyrektorzy, menadżerowie i wiele innych zawodów korzysta ze sprzętu poleasingowego. Dlatego postanowiliśmy się mu bliżej przyjrzeć i opisać.

Komputery poleasingowe oraz laptopy poleasingowe to sprzęt, który można nabyć w znacznie niższej cenie za to otrzymujemy parametry naprawdę z najwyższej półki. Nic więc dziwnego, że takie komputery laptopy trafią często dla osób poszukujących laptopa dla ucznia, komputera dla firmy, sprzętu dla studenta sektorów jest naprawdę sporo i praktycznie każdy może wejść w posiadanie takowego cacka. Cacka, gdyż sprzęt klasy biznes różni się i to znacznie od sprzętu, który oferują nam supermarkety. Warto tutaj wymienić między innymi podzespoły, które w dniu premiery sprzętu są na najwyższym poziomie. Dlatego sprzęt na początku kosztuje 7-8 tysięcy złotych, a stacje robocze jeszcze więcej. Po takim czas można ten sprzęt nabyć znacznie taniej przykładowo za 1000-2000 zł, a nadal ma on właściwości przewyższające w tych kwotach każdy sprzęt nowy. Parametry są jedna nadal bardzo wysokie, gdyż procesory to minimalnie i3, a w większości przypadków to jednak będą i5 lub nawet i7. W cenie też najczęściej dodawany jest już super szybki dysk SSD, który w połączeniu z wydajnym procesorem zapewnia komfort pracy przez kolejnych kilka lat. Tak wyposażone urządzenie jest nam wydawane przez sprzedawcę i możemy wracać do domu z czymś co naprawdę jest urządzeniem na poziomie, które poradzi sobie bez problemu zarówno z prostymi zadaniami jak praca w pakiecie office czy też w przeglądarce ale również bardziej złożonymi zadaniami, a nawet i w niektórych przypadkach grami.

Kolejną ważną kwestią poza parametrami jest oczywiście wykonane. Nie jest to plastikowy sprzęt znany z supermarketu, a wręcz coś o 180 stopni inne. Warto tutaj zwrócić uwagę na takie elementy jak wieko i podłoże najczęściej wykonane z ze stopu metali – aluminium i tytan. Oczywiście sprzęt nie jest gruby, ale dzięki tym materiałom staje się bardzo trwały. Przypadkowe naciśnięcie go czy też uderzenie nie zostawia na nim nawet wgniecenia, a zwykłe użytkowanie nie robi na nim wrażenia na tyle, że nawet po 3 latach użytkowania sprzęt wygląd jak nowy. Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem są kanały odprowadzające wodę. Nie ma więc mowy o zalaniu sprzętu. Wystarczy poczekać, aby woda spłynęła następnie przetrzeć szmatką i pracować możemy dalej bez przeszkód. To tylko dwa przykłady, ale takich rozwiązań jest znacznie więcej już bez rozpisywania warto wspomnieć o tym, że sprzęt blokuje dane na dysku kiedy wyczuwa upadek, matryca w tej klasie sprzętu jest zawsze matowa co oznacza, że możemy pracować zarówno w biurze jak i na świeżym powietrzu. Sprzęt klasy biznes to również stacje dokujące i wiele wiele innych rozwiązań, których nie sposób wymienić tutaj, a trzeba je po prostu poznać.

Warto również zaznaczyć, że do sprzętu poleasingowego w tej niskiej cenie dostarczany jest legalny system operacyjny jest on oznaczony licencją Refubished i obecnie jest to tylko Windows 10 co ułatwia rozpoznanie legalnego oprogramowania od nielegalnego. Na szczęście legalnych sprzedawców jest w naszym kraju coraz więcej.

Skąd tak tani sprzęt trafia na półki? Przede wszystkim z zagraniay, gdzie system finansowania jest podobny jak u nas na samochody i o ile u nas tylko cztery kółka mają tak dogodną formę płatności o tyle na zachodzie dotyczy to również komputerów. Dlatego przez 3 lata firma leasinguje sobie sprzęt, płaci odpowiednią kwotę co miesiąc lub rocznie,a po upływie tego okresu może wykupić sprzęt lub go zwrócić i zakupić nowy. Na ogół jednak decyduje się na nowy, gdyż otrzymają ponownie wsparcie na trzy lata itp. W innym przypadku niestety wsparcie zostałoby utracone. Wtedy taki sprzęt jest wykupowany przez sklep poleasingowy jak AMSO czy Laurem i tam jest sprawdzany, odświeżany i otrzymuje nową gwarancje – gwarancje sklepu 12 miesięcy lub nawet więcej. Wyspecjalizowane firmy, jak te wspomniane są w stanie podzielić urządzenia na kategorie w stopniach zużycia. Dzięki temu kupujący wie na co może liczyć w przypadku zakupu.

Warto również wspomnieć, że większość sklepów tego typu ma swoje placówki w większych miastach i zawsze można do nich dojechać i zobaczyć na miejscu. Zawsze bowiem sprzęt poelasingowy warto sprawdzić i naocznie doświadczyć czy nam on pasuje czy też nie. Wiadomo jest to mimo wszystko sprzęt poleasingowy i pewnie to jest główny czynnik tego, że mogą rodzić się pewne wątpliwości odnośnie do jego stanu. Moje zapewnienia oraz sprzedawcy nie zawsze wystarczą dlatego polecam taką formę kontaktu.

Czy warto więc bądź co bądź używany sprzęt? Na pewno blisko 70% tańszy sprzęt klasy biznes kusi sowimi atrakcyjnymi rozwiązaniami, które próżno szukać w sprzęcie nowym w tej kategorii cenowej. Dlatego jeśli możecie przełknąć fakt, że będzie to sprzęt używany to po prostu warto rozejrzeć się za takim sklepem w swojej okolicy lub online. AMSO, Lautem to tylko przykłady takich marek oferujące sprzęt wysokiej jakości w niskiej cenie. Z moich porad na zakończenie dodam tylko od siebie abyście zwrócili uwagę na wspomniane licencje tutaj po prostu musi być Refurbished licencja ,gdyż inna nie jest legalna na ternie Unii Europejskiej o raz na klasę sprzętu, gdyż czasem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ