Dzięki wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, organizowanemu ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, polski rolnik może otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych dotacji na otwarcie własnej działalności. Jeśli nie kwalifikujesz się do programu, pomysł na biznes na wsi możesz zrealizować nawet bez wieloletnich oszczędności czy potężnego kredytu.  A oto kilka propozycji na ciekawy „nie-wiejski” interes.

Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Jeśli mieszkasz na terenach górskich, możesz założyć wypożyczalnię sprzętu wspinaczkowego (raki, czekany, uprzęże, kaski itp.) lub wypożyczalnię połączoną z serwisem sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Na wsi położonej nad morzem lub jeziorem oczywistym wyborem będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego  – kajaków, rowerów wodnych, nart wodnych, łodzi. Potrzebny Ci dobry pomysł na biznes na wsi, ale Twoja okolica ma przeciętne walory turystyczno-sportowe? W takim razie możesz wypożyczać sprzęt ogólnorekreacyjny, np. rowery, rakiety tenisowe, kijki do nordic walking.

Organizowanie rozgrywek paintballa

Masz rozległą i ciekawie ukształtowaną działkę? Paintball to wyśmienity pomysł na biznes na wsi, który zrealizujesz za niewielkie pieniądze. Zainwestuj w sprzęt i przeszkody, a następnie wypromuj swoją działalność w Internecie. Chętnych na adrenalinę i rywalizację nigdy Ci nie zabraknie  – będziesz gościć nie tylko miejscowych, ale także turystów, pracowników firm na wyjeździe integracyjnym, grupy przyjaciół, zupełnych amatorów i pasjonatów „strzelanek”.

Dom weselny

Otwarcie domu weselnego na wsi wymaga znacznych nakładów finansowych i solidnej reklamy – zwłaszcza jeśli chcesz urządzać przyjęcia również dla klientów spoza miejscowości. Jednak taka działalność na wsi może przynieść Ci spore dochody, gdyż oprócz imprez weselnych możesz organizować chrzciny, komunie, jubileusze, bankiety firmowe, studniówki, stypy etc. Z punktu widzenia klientów przyjęcia na wsi są bardziej atrakcyjne niż w mieście m.in. ze względu na otoczenie przyrody, piękne krajobrazy czy brak zgiełku.

Sprzedaż swojskich produktów i wyrobów

Mieszkańcy wsi coraz rzadziej hodują własne zwierzęta gospodarskie i dziś tylko nieliczni produkują własne sery czy wędliny. Za swojskimi wyrobami tęsknią również miastowi, którzy mają do wyboru albo pełne chemii marketowe produkty albo drożyznę w sklepach ze zdrową żywnością. Możesz zadowolić i jednych, i drugich, jeśli zdecydujesz się na handel naturalnymi produktami. Klientów na domowe sery wędliny, chleb, ciasta, miód czy jajka z pewnością Ci nie zabraknie, bez względu na sezon.

Agroturystyka – najpopularniejszy pomysł na biznes na wsi

Turyści rozczarowani komercyjną ofertą hoteli i domów wczasowych poszukują czegoś nietuzinkowego – towarzystwa zwierząt, obcowania z kulturą regionu, tradycyjnej architektury i swojskiego jedzonka. Daj im to, a z pewnością nie będziesz narzekać na rentowność swojej działalności! Wynajmowanie pokojów w gospodarstwie to jeden z najlepszych sposobów na prosty, lecz dochodowy biznes na wsi.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ