Chcesz zarabiać bez wychodzenia z domu? Wiele osób marzy o tym, żeby droga do pracy nie była dłuższa niż… droga od łóżka do komputera. Jest to jak najbardziej możliwe. Poniżej prezentujemy pięć sprawdzonych sposobów. Wykorzystaj je i zarabiaj przez internet już od dzisiaj!

Zarabianie przez internet na programach partnerskich

Kiedyś program partnerskie kojarzyły się z dziwnymi tworami przypominającymi piramidy finansowe i wiele było nieuczciwych firm, które zrobiły czarny PR tej formie marketingu na długie lata. Jednak sytuacja uległa zmianie i dziś nie brakuje osób, które na programach partnerskich online „wykręcają” całkiem pokaźne dodatki do pensji. Po prostu przystąp do programu partnerskiego sklepów lub banków i polecaj ich usługi podając linki. Zarabiaj przez internet za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu z Twojego polecenia (o rozpoznanie linka zadbają pliki cookies).

Pisanie tekstów lub tworzenie grafik

Całkiem sporo możesz zarobić online również dzięki pisaniu tekstów albo tworzeniu obrazów – zależnie od tego, w czym czujesz się lepiej. Na przykład osoba władająca dość dobrą polszczyzną może tworzyć artykuły i opisy produktów na potrzeby firm SEO lub dla agencji marketingowych. W sieci jest mnóstwo zleceń.

Tworzenie filmów na YouTube

Od kilku lat YouTube również pozwala na całkiem przyzwoite zarobki i nie brakuje osób, dla których stał się on podstawowym źródłem dochodu. Zarabianie przez internet na YouTube nie musi koniecznie oznaczać Twoich osobistych wygłupów przed kamerą. Kanały, które proponują np. kompilacje utworów muzycznych czy „wpadek” również mogą być monetyzowane. Poza tym, gdy zdobędziesz popularność, możesz skorzystać ze wsparcia patronów.

Social media manager

Praca przez internet to również prowadzenie mediów społecznościowych. Wiele agencji szuka osobnych pracowników na takie stanowisko. Zarabiaj przez internet opiekując się kontami społecznościowymi wybranych firm. To praca głównie dla osób, które potrafią się odnaleźć w social media, są na bieżąco z trendami i potrafią kulturalnie prowadzić dyskusje w sieci.

Dla ambitnych – ecommerce

A jeśli nie boisz się wyzwań i masz zamiar budować poważniejszy biznes, dobrym pomysłem może okazać się sklep internetowy. Założenie sklepu jest dziś łatwiejsze, dzięki modelowi dropshipping, który nie wymaga prowadzenia własnego magazynu.

Czego unikać?

Oczywiście nie są to jedyne metody zarabianie online, które możesz wykorzystać. Sieć daje mnóstwo możliwości, ale nie ze wszystkich warto korzystać. Dobrym przykładem są ankiety online albo tzw. klikanie w reklamy. Takie oferty można często dostać na maila. Problem w tym, że istnieje wiele firm, które prowadzą nieuczciwe praktyki tego rodzaju i po prostu trudno doczekać się pieniędzy, bo np. wypłata jest możliwa dopiero po przekroczeniu limitu. Progu tego jednak nie przekroczysz, bo… przestaniesz dostawać kolejne zlecenia. Zarabianie przez internet na reklamach na blogu to również średni pomysł, przynajmniej dopóki mowa o banerach i wynagrodzeniu za kliknięcia. Da się wprawdzie w ten sposób uzbierać nieco gotówki, ale musisz mieć naprawdę popularny blog, żeby kwoty były sensowne. Zakładanie bloga specjalnie pod reklamy mija się z celem – znacznie łatwiej zarobisz podobne kwoty innymi metodami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ