Osoba pożyczająca pieniądze po raz pierwszy (i nie tylko), może liczyć się z tym, że zostanie ona sprawdzona przez firmę pożyczkową w zestawieniach BIK. Czy faktycznie jest to aż tak straszna instytucja i czy zawsze firmy pożyczkowe biorą jej dane za dobrą monetę?

Pożyczki przez internet – czyli jak skutecznie zabezpieczyć się przed nadmiernym zadłużeniem?

Szybkie pożyczki przez internet (choć pożyczkodawcy o tym nie mówią) również są udzielane po kontroli danych w BIK. Fenomen jednak polega na tym, że firmy udzielające pożyczek pozabankowych przez internet nie mają obowiązku stosować się do tych zasad. Są przecież firmami prywatnymi… Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie http://www.soskredyt.pl

I choć z punktu widzenia Klienta wszystko wygląda strasznie, to jest to swoisty „zawór bezpieczeństwa” który ma swoje zalety.

1. Jeśli Klient jest niewypłacalny, nie pogłębi w ten sposób swojej i tak nieprzyjemnej spirali zadłużenia. Pozwoli to ochronić Klienta przed szkodliwym wpływem nadmiernych zobowiązań i jednocześnie zmusi go do wprowadzenia określonych, budżetowych programów naprawczych.

2. Zabezpiecza on pożyczkodawcę przed rozdawnictwem pieniędzy osobom, które i tak nie zwrócą pożyczonych środków. Odzyskiwanie wierzytelności w tradycyjny sposób (to jest poprzez komornika), bardzo często kończy się stratą wierzyciela, który sam musi zadbać o to, by spieniężyć posiadane aktywa dłużnika.

Nie tylko BIGK

Co ciekawe, firmy pożyczkowe nie skupiają się wyłącznie na jednym Biurze Informacji Kredytowej. Jest ich kilka, co pozwala jeszcze skuteczniej zweryfikować pożyczkobiorcę. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, koniecznie zajrzyj na stronę forum tematycznego, poświęconego tej tematyce – http://www.soskredyt.pl/forum/21-rejestry-d%C5%82u%C5%BCnik%C3%B3w-bik-big-erif-i-krd/ . Dowiesz się tu, jak działa sam BIK i inne wszelkiego rodzaju rejestry dłużników.

Jeśli szukasz pożyczki to sprawdź aktualną ofertę pożyczek pozabankowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ