Inwestowanie w akcje światowych gigantów

W poszukiwaniu pewnych inwestycji warto szukać papierów wartościowych nie tylko na rynku krajowym czy europejskim, nawet jeśli na warszawskim czy paryskim parkiecie można znaleźć akcje wielu potencjalnych liderów rynkowych. Mniejsze rynki finansowe, takie jak warszawska Giełda Papierów Wartościowych, są mniej stabilne, co wpływa na zwiększone ryzyko. I choć nie ma na rynku kapitałowym rynku idealnego i wolnego od wahań koniunktury, to coraz więcej Polaków szuka profitów na amerykańskich giełdach. Siła gospodarki USA, bez względu na sytuację polityczną w Waszyngtonie, jest tak wielka, że akcje największych amerykańskich spółek w dłuższej perspektywie będą zyskiwać.

Pewne inwestycje

Dwie najbardziej znane nowojorskie giełdy papierów wartościowych to NYSE i NASDAQ. Obie  zapewniają dostęp do akcji największych światowych gigantów z wielu branż. I NASDAQ, i NYSE otwarte są na zagranicznych inwestorów, także z Polski.

NYSE, czyli New York Stock Exchange, szerzej znana jest z adresu – mieści się przy słynnej Wall Street. To tutaj w przyjaznych dla europejskich inwestorów godzinach (14.30-21.00 czasu londyńskiego) średnie dzienne obroty przekraczają 1,5 mld USD. Inwestorów przyciągają przede wszystkim akcje największych amerykańskich firm związanych z przemysłem i usługami – Coca Cola, General Electric, Hewlett Packard, IBM, McDonald’s czy Chevron. Znane na całym świecie korporacje dzięki ugruntowanej pozycji gwarantują stabilne kursy w skali kilku czy nawet kilkunastu lat.

NASDAQ – National Association of Securities Dealers Automated Quotations – to druga co do ważności amerykańska giełda papierów wartościowych. Otwarta w 1971 roku w szybkim czasie, między innymi dzięki możliwości realizacji zleceń drogą telefoniczną, stała się istotnym rynkiem kapitałowym. Dziś, w czasach Internetu, obrót akcjami odbywa się jeszcze sprawniej. Także pośród spółek notowanych na parkiecie NASDAQ dominują te związane z szeroko pojętymi nowymi technologiami. Rynek akcji to między innymi Google, Facebook, Twitter, Netfix, Apple, Intel czy Microsoft.

Dow Jones Industrial Average – pod tą nazwą kryje się jeden z najważniejszych indeksów giełdowych na całym globie, obejmujący notowania akcji trzydziestu największych amerykańskich korporacji, notowanych na NASDAQ i NYSE. Visa, Walmart, Nike, Pfizer, Intel, IBM, Coca Cola, Johnson & Johnson, Microsoft, Caterpillar, Exxon Mobil, Chevron, American Express, Apple czy 3M to najbardziej rozpoznawane nazwy. Inwestować można zarówno w akcje pojedynczych przedsiębiorstw, jak również w indeks Dow Jones.

Pewne inwestycje z Polski

Z punktu widzenia ostrożnych inwestorów najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie papierów wartościowych emitowanych przez korporacje o ugruntowanej przez lata pozycji. Dziś, w czasach industrializacji i komputeryzacji, na wartości zyskiwać będą tradycyjne firmy zajmujące się przemysłem wydobywczym, nowymi technologiami czy branżą przemysłową. I takie firmy wchodzą w skład indeksu Dow Jones. Aby móc skorzystać z ich potencjału i zyskać, będąc akcjonariuszem, wystarczy znaleźć platformę brokerską. Freedom24 to godne polecenia miejsce, gdzie po otwarciu konta online można nie tylko śledzić zmiany kursów, ale też zlecać dyspozycje. Są tu też analizy eksperckie (w tym rekomendacje o tym, czy dany walor należy sprzedać czy warto przetrzymać na dłuższy czas) oraz istotne z punktu widzenia inwestora wiadomości. Co ważne, aby zacząć inwestować w akcje gigantów amerykańskiej gospodarki, nie trzeba dużego kapitału początkowego. Kilkaset czy tysiąc dolarów na start wystarczą, by zapoznać się ze specyfiką NASDAQ czy NYSE.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ