Czy wnioskowanie o pożyczki przez Internet jest bezpieczne?

0
8347

Pożyczki przez Internet mają bez wątpienia wiele zalet. Są tańsze niż te pozyskane stacjonarnie. Nie trzeba wychodzić z domu, a przelewem można się cieszyć już po piętnastu minutach. Ale czy są bezpieczne? Czy nasze dane osobowe nie wpadną w niepowołane ręce?

Czy pożyczki online są bezpieczne?

W internecie znajdziesz mnóstwo ofert szybkich pożyczek bez wychodzenia z domu. Bezpieczeństwo danych jest niezwykle ważne, kiedy korzystamy z usług finansowych przez Internet. Obojętne, czy płacimy za coś online, czy też pożyczamy pieniądze, dbałość o bezpieczeństwo jest ważna.

Firmy pożyczkowe bardzo dbają o bezpieczeństwo danych swoich klientów. Dane są szyfrowane, więc osoby trzecie nie mają do nich dostępu. Dodatkowo firmy pożyczkowe wymagają potwierdzenia danych, które podajesz. Najczęściej stosowaną metodą jest przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę. To daje im pewność, że nikt nie posługuje się dowodem osobistym osoby trzeciej.

Ty też zadbaj o bezpieczeństwo po swojej stronie. Zaktualizuj przeglądarkę internetową do najnowszej wersji i upewnij się, że korzystasz z antywirusa (ten w Windowsie 10 w zupełności wystarczy). Jeśli zdarzyło Ci się ostatnio być na podejrzanych stronach albo kliknąć w podejrzane linki, przeskanuj komputer przed wypełnieniem wniosku.

O pożyczkę wnioskuj u sprawdzonego źródła. Na rynku jest dużo osób, które podszywają się pod firmy pożyczkowe! Dlatego upewnij się, że wypełniasz wniosek u zaufanego pożyczkodawcy. Możesz sprawdzić jego obecność w rejestrze Związku Firm Pożyczkowych, ale jest też dużo szybsza metoda.

Jak znaleźć najlepsze pożyczki online?

Wejdź na ranking pożyczek przez Internet. Znajdziesz tam tylko sprawdzone, polecane i korzystne oferty. Będą uszeregowane w kolejności od najbardziej rekomendowanych.

Dodatkowo każda oferta będzie drobiazgowo opisana. Z rankingu pożyczek online dowiesz się, w której firmie możesz pożyczyć ile pieniędzy i na jaką kwotę. Dowiesz się też, jak wysokie jest RRSO, czyli realna roczna stopa oprocentowania. Im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka.

Wreszcie, każda oferta będzie zawierała przykład reprezentacyjny, czyli warunki udzielenia pożyczki na konkretną kwotę. Przeanalizuj go uważnie, zwracając baczną uwagę na koszty, w tym zwłaszcza prowizję za udzielenie pożyczki i opłatę przygotowawczą. To one bardzo zwiększają koszt Twojej pożyczki.

Pamiętaj, że każda oferta jest traktowana indywidualne, a ostateczna wysokość pożyczki zależy od Twojej zdolności kredytowej. Jednak uważna analiza zamieszczonych ofert pozwoli Ci wybrać najlepszą pożyczkę. Bezpieczną i niedrogą.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ