Język angielski w biznesie

Język angielski jest uniwersalną formą komunikacji niemalże na całym świecie. To właśnie on jest najbardziej popularny. Okazuje się jednak, że tylko 30% Polaków potrafi porozumiewać się po angielsku, a tylko co piąty mieszkaniec naszego kraju zna go w stopniu dobrym. Należy jednak zdać sobie sprawę, że język angielski umożliwia nam nie tylko komfortowe podróżowanie po różnych zakątkach świata w celach turystycznych, ale i zdobycie dobrej pracy. Nie mamy tutaj wcale na myśli zatrudnienia na obczyźnie, bo także w Polskich firmach język angielski jest wymagany.

Język angielski a CV

Warto zdać sobie sprawę, że praktycznie w każdej ofercie pracy znajdziemy zapis o konieczności porozumiewania się w języku angielskim. Pracodawcy wymagają od potencjalnego kandydata umiejętności rozumienia oraz mówienia w tym obcym języku i to bez względu na branżę, oferowane stanowisko czy doświadczenie pracownika. Język angielski to standard, a jego znajomość jest już powszechna i nie powinna być traktowana jako umiejętność specjalna.

Okazuje się jednak, że o ile Polacy względnie radzą sobie z komunikacją po angielsku, to ogromnym problemem jest dla nas ten język obcy w biznesie. W standardowej opcji uczymy się przecież najczęściej wykorzystywanych zwrotów, zaś poszczególne sektory rynku wymagają nieco bardziej zaangażowanego słownictwa.

Branżowy język angielski

Co ciekawe, nawet 50% przedsiębiorstw działających na terenie Polski, inwestuje w swoich pracowników. W najczęściej stosowanej formie, zatrudnionym oferowane są nie tylko wyjazdy i spotkania integracyjne, ale również kursy i szkolenia. Te, które można zaliczyć do najczęściej organizowanych, to właśnie kursy językowe. Czy wiesz, że pracownicy traktują inwestycję w zawodowy rozwój jako bonus do podstawowego wynagrodzenia, są znacznie bardziej zmotywowani, zaangażowani i lojalni? Kurs języka angielskiego na poziomie biznesowym niewątpliwie jest wartością dodaną.

Przedsiębiorstwa, które stawiają na rozwój zawodowy swojej kadry, powinni dobrze wybierać konkretne szkolenia. Biznesowy angielski wcale nie jest normą i nie każda szkoła takowy oferuje. Jedną z nielicznych jest Szkoła językowa Englishbestway, która wykorzystuje najlepsze metody nauczania, w tym słynną na całym świecie Metodę Callana.

Inwestycja w siebie

Jeśli masz już świadomość, jak bardzo ważny jest język angielski na zawodowym rynku, wzmocnij swoją pozycję i zapisz się na profesjonalny kurs, nawet jeśli Twój pracodawca takiego szkolenia nie oferuje. „Koszyk” zalet, jakie są charakterystyczne dla tego rodzaju inwestycji w siebie, jest ogromny. Nowe możliwości pracy, lepsze wynagrodzenie, przewaga konkurencyjna, szybsze wspinanie się po szczeblach zawodowej kariery, szansa na zatrudnienie na arenie międzynarodowej, zadowolenie z zawodowego rozwoju i brak wypalenia w pracy, to tylko niektóre z walorów. Twoje umiejętności z całą pewnością docenią potencjalni pracodawcy, zaś Ty będziesz czuć się w pełni swobodnie i komfortowo nawet w najbardziej zaskakujących sytuacjach podczas realizacji zawodowych obowiązków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ