Przechowywanie w magazynach

W branży logistycznej najcenniejsza jest przestrzeń i dostępna powierzchnia magazynowa, której zawsze brakuje. Tak istotnie jest zatem posiadanie odpowiednich systemów zarządzania zapasami oraz pomysłu, jak ograniczać marnotrawienie dostępnych powierzchni. Przydatna pomoc w tym zakresie to zapewne wszelkiego rodzaju regały oraz pojemniki KLT.

Jak i w czym przechowywać?

Pojemnik KLT to doskonałe rozwiązanie do każdego typu magazynu. Przede wszystkim dlatego, że zajmuje mało miejsca, a na rynku dostępne są różne rozmiary takich pojemników, które można ustawiać piętrowo, składać, oraz dopasowywać do posiadanych regałów czy półek.

Pojemniki KLT są produkowane ze specjalnego rodzaju plastiku, dlatego łatwo utrzymać je w czystości długi czas. Dodatkowo można zastosować pokrywy, które ochronią najbardziej delikatne produkty przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem w transporcie.Tego typu pojemniki KLT mogą spełniać wiele funkcji, a przy okazji są stosunkowo tanie. To znacznie obniża koszty, tak ważne w branży logistycznej.

Pojemnik KLT zalety

Kilka zalet takich pojemników KLT, zostało już zaprezentowanych powyżej. Niemniej jednak trzeba dodać o jeszcze kilku ważnych kwestiach. Pojemnik KLT jest przede wszystkim bardzo odporny na temperatury. I te bardzo niskie, i te bardzo wysokie. Dzięki temu można takie pojemniki KLT przechowywać na przykład w chłodniach, hurtowniach spożywczych czy przewozić samochodami chłodniczymi.

Pojemniki KLT są dostępne w różnych pojemnościach i wysokościach. Te niższe sprawdzą się do przechowywania małych owoców czy narzędzi. Wyższe, szczególnie ażurowe nadają się do większych owoców czy warzyw.

Każdy wysoki pojemnik KLT posiada uchwyty boczne ułatwiające przenoszenie i transport.

Dodatkowo są modele, które są składane, w związku z tym można je w łatwy sposób magazynować, w momencie, gdy nie są potrzebne.

Szkodliwy plastik?

Warto podkreślić, że pojemniki KLT, mimo że wykonane z plastiku, nadają się do całkowitego recyklingu. To ważny aspekt w branży logistycznej, gdzie na opakowania jednorazowe wydaje się znaczne sumy. Dodatkowo ma to nie wątpliwie pozytywny wpływ na środowisko i stawia firmę, korzystającą z takich rozwiązań w pozytywnym świetle.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ