Praca przez internet?

Praca przez internet, to zjawisko społeczne, które cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Coraz więcej osób, na różne sposoby pracuje w sieci, zwiększając w ten sposób swoje dochody. Jakie zalety i wady wiążą się z tym procederem?

Praca przez internet – zalety.

Praca przez internet, umożliwia rozwój intelektualny. Nawet, jeśli taką pracą nazywamy zwykłe klikanie w banery, to przecież i tak dowiadujemy się czegoś nowego, na temat mechanizmów pracy w internecie.

Praca w Sieci, to również możliwość wykorzystania swoich dodatkowych umiejętności i kwalifikacji. Często w swojej „stacjonarnej” pracy, jesteśmy niedocenieni przez swoich pracodawców. Praca przez internet, może być więc odskocznią, dzięki której wykorzystamy swoje atuty.

Praca w oparciu o internet, to również brak przywiązania do konkretnego stanowiska pracy. Możemy pracować dosłownie wszędzie – w domu, na wakacjach, bądź w… pracy. Mamy do napisania artykuł a właśnie jesteśmy na wakacjach? W tej sytuacji, zabranie ze sobą laptopa nie będzie żadną trudnością. Wystarczy popatrzeć na najpopularniejszych polskich blogerów i sprawdzić ile zarabiają na blogach, które prowadzą a dodatkowo prowadzą wolny tryb życia i pracują gdzie chcą i skąd chcą.

Praca przez internet – wady.

Brak możliwości rozeznania pracodawcy. To, że ktoś oferuje nam umowę, wcale nie oznacza, że pozwoli nam na konkretne zarobki. Ponadto internet, to również miejsce, w którym grasuje mnóstwo oszustów – oferujących preferencyjne warunki płacy i pracy. Jak to wygląda w praktyce? Widać to, na przykładzie wszystkich, którzy pracują w internecie.

Praca w internecie, to również – najczęściej – praca w oparciu o umowy cywilnoprawne. Co to oznacza? W ten sposób, tracimy dostęp do wielu praw pracowniczych, wynikających z Kodeksu Prawa Pracy. Nie otrzymujemy żadnych premii (chyba, że takie przewidzi pracodawca), nie mamy urlopu i… nie możemy skorzystać z przerwy na czas choroby, czyli popularnego L4. No chyba, że nasz pracodawca, daje nam możliwość zatrudnienia nas przez internet w oparciu o umowę o pracę. Niestety, jest to zjawisko bardzo rzadko spotykane.

Czy warto pracować w internecie? Jeśli nie kosztuje nas to zbyt dużo, to czemu nie! Dodatkowe pieniądze można przecież przenieść do np oszczędności.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłasna firma czy etat?
Następny artykułDotacja z UP na otwarcie firmy
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ