Pożyczka gotówkowa online coraz popularniejsza? Sprawdź dlaczego

Jeszcze przed kilkoma laty pożyczka gotówkowa przez internet była bardzo mało znanym i rzadko stosowanym rozwiązaniem. Zupełnie inaczej wygląda to teraz, gdzie cieszy się ona rosnącą popularnością. Dlaczego ludzie tak chętnie z niej korzystają?

Pieniądze przyznane online? Wiele osób jeszcze kilka–kilkanaście lat temu do takiej opcji podchodziło bardzo sceptycznie. Klienci obawiali się oszustw, wyłudzeń danych i w konsekwencji utraty pieniędzy. Obecnie pożyczka gotówkowa przez internet jest uznawana za coś całkowicie normalnego i korzysta z niej coraz więcej osób, doceniając zalety tego rozwiązania. A okazuje się, że jest ich całkiem sporo.

Pożyczka gotówkowa – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka gotówkowa przez internet lub wzięta w stacjonarnej placówce ma tę zaletę, że może być przeznaczona na dowolny cel, czyli inaczej niż w przypadku kredytu samochodowego bądź mieszkaniowego. Dlatego otrzymane pieniądze można spożytkować dowolnie, nawet jeśli biorąc je zakładaliśmy, że przydadzą się na coś zupełnie innego. Tu nikt nie sprawdza wydatków. Można więc za nie kupić telewizor, samochód, pojechać na wakacje itp.

Pożyczka online – poznaj jej zalety

Pożyczka gotówkowa przez internet ma wiele zalet, przez co staje się coraz popularniejsza. Przede wszystkim wszystkie formalności można załatwić, nie wychodząc z domu. Wystarczy komputer i dostęp do internetu. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Wiele osób nie ma czasu ani ochoty na bieganinę po firmach pożyczkowych czy bankach i wielogodzinne rozmowy z doradcami klientów.

Wcześniej, biorąc pożyczkę online, trzeba było wchodzić na poszczególne strony internetowe banków czy firm i wysyłać zapytania bądź wnioski kredytowe, a następnie cierpliwie czekać na odpowiedzi. Teraz nie trzeba robić nawet tego. Wystarczy skorzystać z takiej platformy jak Lendo Polska, wpisać niezbędne informacje (m.in. okres spłaty, wysokość rat i wysokość kredytu, który nas interesuje) i poczekać 24 godziny. Następnie osoba zainteresowana dostaje wiele ofert z różnych miejsc. Może je spokojnie porównać i przeanalizować wybierając tę najkorzystniejszą i dopasowaną do swoich finansowych oczekiwań oraz możliwości. Dzięki takiej platformie można też dostać informację odnośnie do decyzji kredytowej, czyli jeśli jakaś placówka odmawia przyznania pożyczki – przyjdzie taka informacja. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że pożyczka gotówka przez internet przyznawana jest na takich samych zasadach, jak gdybyśmy odwiedzili placówkę stacjonarną. Mylne jest myślenie, że online z pewnością ją otrzymamy.

Kolejna istotna kwestia – nie ma obowiązku brania pożyczki i korzystania z którejkolwiek z przesłanych ofert. Korzystanie z platformy jest też darmowe, nie pobiera się za to opłat.

Na co zwracać uwagę, biorąc pożyczkę?

Bez względu na to, czy interesuje nas pożyczka gotówkowa przez internet, czy jakakolwiek inna, należy pamiętać, by sprawdzać informacje dotyczące dodatkowych opłat. Najważniejsza jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu, który musi ponieść konsument, który wyrażony jest jako wartość procentowa całkowitej kwoty pożyczki w stosunku rocznym.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ