Kiedy chcesz pożyczyć pieniądze na cito zwracasz się do parabanku albo innej firmy pożyczkowej. Dostaniesz pieniądze w 15 minut, nie ruszając się z wygodnego fotela. Kiedy chcesz pożyczyć pieniądze na rozsądny procent i dłuższy czas, wnioskujesz o kredyt w banku. Czy da się połączyć prostotę „chwilówek” z niskimi kosztami pożyczek bankowych? Okazuje się, że niektóre banki pod tym względem mogą konkurować z firmami pożyczkowymi. Na jakich warunkach dostaniesz kredyt przez Internet na konto?

Kredyt online w kilka minut? Nie w każdym banku

Lista pożyczek, w których procedura od początku do końca przebiega przez Internet, jest całkiem pokaźna. Owszem, nie każdy bank zapewnia takie udogodnienie, a niektóre kredyty online czasami wymagają wizyty w placówce. Jednak istnieje kilka produktów, które dosłownie „wbijają w fotel”.

W jednym banku cała procedura zajmuje… półtorej minuty! Tyle wystarczy, aby zalogować się na swoje konto, kliknąć dyspozycję kredytu i potwierdzić wniosek hasłem SMS. Tak szybko nie załatwisz pieniędzy nawet w parabanku – te z reguły potrzebują 10-15 minut na zweryfikowanie klienta.

W innym banku po złożeniu wniosku skontaktuje się z Tobą przedstawiciel, który poprowadzi Cię przez dalszą procedurę – oczywiście formalności dopełnisz, nie wychodząc z domu.

Wprawdzie wyżej wymienione kredyty przez Internet na konto nie oferują wybitnie niskiego oprocentowania, ale w ten prosty sposób można pożyczyć nawet bardzo wysokie kwoty (180 -200 tys. złotych) na długi okres (8-10 lat).

Jeśli zależy Ci na mniejszej kwocie rzędu 10-20 tysięcy złotych, masz do dyspozycji znacznie więcej banków, gdzie kredyt dostaniesz przez Internet, ewentualnie po kontakcie telefonicznym ze strony banku. Placówki te oferują wprawdzie wyższe pożyczki, jednak wówczas musisz podpisywać umowę dostarczoną przez kuriera – co wydłuża czas otrzymania pieniędzy o kilka-kilkanaście dni. W przypadku kredytów online, w roli umowy występuje oświadczenie woli o przystąpieniu do umowy, potwierdzone SMS-em lub przelewem weryfikacyjnym.

Na jakich warunkach dostaniesz kredyt przez Internet na konto?

Niestety, wspomniany kredyt w kilka minut dostępny jest tylko dla dotychczasowych klientów, którzy dysponują kontem osobistym w tym samym banku. Kwota kredytu jest wówczas uzależniona od wpływów na konto – im więcej zarabiasz, tym więcej dostaniesz. Przy okazji bank prześledzi Twoje wydatki i sprawdzi, czy masz skłonności do nierozsądnego wydawania pieniędzy.

Po drugie, niektóre banki wymagają przesłania skanów lub zdjęć dokumentów – dowodu osobistego, zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z banku. Jeśli nie masz konta w danym banku, musisz liczyć się także z ograniczeniem kwoty pożyczki i terminu spłaty. Kredyt przez Internet na konto dla nowych klientów zwykle jest możliwy do niewielkich kwot (10 -20 tys. zł) i na okres nie dłuższy niż 3 lata. Nadal wiele banków udostępnia kredyt dopiero po założeniu konta osobistego w oddziale – zatem takie oferty nie spełniają już warunków kredytu przez Internet.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ