Jak założyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe stało się popularnym sposobem na gromadzenie nadwyżki posiadanych środków. W ostatnich czasach są one częściej wybierane od lokat czy obligacji skarbowych. Jednak wokół tego produktu finansowego krąży wiele mitów związanych z problematycznością jego zakładania. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości przygotowaliśmy krótki poradnik jak założyć konto oszczędnościowe.

Rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy, w skrócie ROR to najczęściej dodatkowe konto zakładane w tym samym banku. Oczywiście na rynku znaleźć można osobne produkty, jednak najczęściej stanowią one subkonto rachunku osobistego. Właśnie dlatego ich zakładanie jest banalnie proste, przypomina bowiem zakładanie normalnego konta i nie wymaga wielu dodatkowych formalności, oto pokrótce co jest potrzebne by cieszyć się z posiadania konta oszczędnościowego.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać

Zanim rozpocznie się zakładanie konta oszczędnościowego trzeba dokładnie przejrzeć ofertę banków. Instytucje finansowe prześcigają się w ofercie starają się dopasować swój produkt, tak by w pełni spełniał oczekiwania klientów. Można więc założyć zwykłe konto oszczędnościowe, dla dziecka czy też firmowe. W niektórych wypadkach możliwość skorzystania z oferty banku jest uwarunkowana koniecznością wpłacania określonej sumy co miesiąc lub przekroczeniem pewnego limitu wieku – w przypadku pociechy. Niezależnie od wyboru produktu trzeba jednak założyć konto oszczędnościowe by móc z niego skorzystać. Właśnie dlatego przygotowaliśmy, krótki opis jak to się robi?

Zakładanie konta oszczędnościowego krok po kroku

Niezależnie od tego czy jest się klientem danego banku czy nie, trzeba złożyć wniosek o założenie konta oszczędnościowego. W wielu wypadkach instytucje finansowe umożliwiają złożenie go online za pośrednictwem własnej strony. Warto wcześniej przygotować sobie dowód osobisty, gdyż będzie on niezbędne w dalszym procesie zakładania konta. W pierwszej kolejności trzeba określić rodzaj konta oszczędnościowego oraz prowadzić numer pesel, następnie bank prosi o udostępnienie reszty danych takich jak imię, nazwisko, adres zamieszkania czy numer dowody. Następnie trzeba wybrać spośród produktów dodatkowych, które będą połączone z kontem jak karta debetowa. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie danych osobowych oraz do wysyłki. Zwykle nie ma możliwości założenia konta oszczędnościowego bez własnoręcznego podpisu, właśnie dlatego często umowa jest dostarczana do klienta kurierem.

Konta oszczędnościowe w formalnych kwestiach nie odbiegają wcale od rachunków osobistych. Różnią się jednak od nich pod względem oprocentowania środków. Dzięki temu można spokojnie odkładać swój kapitał i pomnażać go w dowolnej perspektywie czasu. Oczywiście im będzie to dłuższy okres, a środki nie będą dobierane to można osiągnąć większe zyski, warto więc zdecydować się na założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego więcej na: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/konta-osobiste/konto-oszczednosciowe.

Materiał promocyjny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ