Choć na co dzień Internet służy Ci głównie do tak prozaicznych spraw jak płacenie rachunków czy robienie zakupów, możesz go również wykorzystać do pracy w domu. Chcesz dorobić do pensji albo nie masz możliwości podjęcia pracy na etat? Oto kilka podpowiedzi, jak można zarobić przez Internet.

Zarabianie na własnej stronie – blogi i portale

Jak zarabiać na blogu albo portalu? Sposobów jest kilka – jedne są bardzo proste i słabo płatne, inne bardziej angażujące i przynoszące godziwy zysk. Na początek możesz udostępniać przestrzeń reklamową, korzystając z serwisu Google AdSense. Reklamodawcy będą płacić Ci za każdym razem, gdy Twoi czytelnicy klikną w reklamę albo dokonają konwersji (np. zrobią zakupy w sklepie).

Znacznie lepiej płatne są artykuły sponsorowane – możesz pisać je samodzielnie, albo publikować gotowe teksty na zlecenie agencji SEO. Autorski blog lub portal możesz także wykorzystać do promocji własnych produktów, np. kursów, e-booka, usług tłumaczeniowych lub marketingowych.

Natomiast jeśli prowadzisz swojego bloga w formie cyklicznych nagrań wideo, możesz udostępniać filmy na YouTube i zarabiać na wyświetleniach oraz promowaniu produktów zgodnych z tematyką swojego vloga (np. kosmetyków, sprzętu budowlanego, narzędzi).

Jak można zarobić przez Internet? Usługi i zlecenia

Jeśli coś potrafisz, możesz sprzedawać swoją wiedzę i umiejętności przez Internet. Wadą globalnej sieci jest ogromna konkurencja, toteż na początku możesz mieć trudności ze znalezieniem klientów. Jak zacząć własny biznes online? Najlepiej załóż stronę – wizytówkę, dzięki której potencjalni klienci i zleceniodawcy uznają Cię za profesjonalistę. Następnie popracuj trochę nad autopromocją na forach i w mediach społecznościowych – tylko ostrożnie, aby nie zyskać łatki spamera. Na koniec opublikuj swoje ogłoszenia na portalach i szukaj zleceń na stronach poświęconych pracy zdalnej.

Jak ma wyglądać Twoja praca w domu? Rób to, co potrafisz najlepiej. Poloniści, dziennikarze i spece od marketingu mogą tworzyć teksty na potrzeby SEO i stron internetowych. Psycholodzy mogą udzielać porad, informatycy pisać programy i aplikacje, tłumacze wykonywać tłumaczenia książek i dokumentów, księgowi wypełniać PIT-y i prowadzić księgowość dla małych firm. Popyt na usługi online stale rośnie, dlatego nie będziesz narzekać na brak klientów – o ile oczywiście jesteś specjalistą w swojej dziedzinie.

Handel w sieci, czyli zarabianie na sklepie internetowym

Jak można zarobić przez Internet? Jednym z najbardziej dochodowych pomysłów na domowy biznes jest własny sklep internetowy. Na początku możesz sprzedawać na Allegro, ale później warto przyciągnąć klientów na własną platformę. Aby prowadzić sklep nie musisz mieć dużego domu i pomieszczenia magazynowego – wystarczy mały gabinet. Współpraca na zasadzie dropshippingu umożliwia wysyłanie produktu do Klienta bezpośrednio z hurtowni, dlatego nie musisz martwić się zalegającymi towarami na półkach, straconymi pieniędzmi czy brakiem przestrzeni do przechowywania.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ