Największe polskie miasto to również największe możliwości w kwestiach finansowych. W Warszawie znajdziesz setki placówek bankowych i prywatnych firm zajmujących się pożyczaniem pieniędzy. Właściwie postawione pytanie nie powinno jednak brzmieć: „jakie kredyty Warszawa ma do zaoferowania”, ale gdzie warto pożyczać pieniądze i na co należy zwrócić uwagę, gdy szukasz pożyczki?

Kredyt w banku

Mimo że banki często nie cieszą się sympatią konsumentów, to jednak właśnie one powinny być pierwszy krokiem, gdy interesują Cię kredyty. Warszawa daje dostęp do wszystkich dużych banków działających w Polsce, a jeśli nawet nie chce Ci się jeździć, to większość operacji możesz wykonać przez Internet. Aktualnie nawet wzięcie kilkudziesięciu tysięcy złotych kredytu online nie jest problemem.

Być możne banki kojarzą Ci się z tzw. banksterami albo z innych powodów nie chcesz wiązać się umową z taką instytucją. W rzeczywistości jednak to właśnie banki oferują kredyty w Warszawie na najlepszych warunkach. Ponadto umowy z bankami są bardziej elastyczne niż z mniejszymi firmami – Klient banku jest w stanie wynegocjować rozłożenie spłaty na większą ilość rat czy zawieszenie płatności na 1-2 miesiące. W parabankach i firmach oferujących chwilówki zwykle nie jest to możliwe.

Pożyczki dla zadłużonych

Jeśli więc banki są najlepszą opcją, jak to możliwe, że istnieją też inne firmy oferujące kredyty? Warszawa w każdej dzielnicy daje dostęp do wielu drobnych pożyczkodawców. Kiedy warto się do nich udać? Możliwości są dwie:

  • Kiedy jesteś absolutnie pewien, że nie będziesz mieć problemu ze spłatą kredytu w terminie.
  • Jeżeli musisz wziąć pożyczkę, a banki nie udzielą Ci jej z powodu negatywnych wpisów w BIK/KRD/BIG czy ERIF.

Zdarza się, że pożyczki od prywatnych firm tego rodzaju są udzielane na bardzo korzystnych warunkach. Na przykład pierwszą pożyczkę można wziąć zupełnie za darmo – o ile oczywiście zostanie spłacona w terminie. Jeżeli masz całkowitą pewność, że dasz radę ją spłacić to warto wziąć taką opcję pod uwagę.

Drugi scenariusz to szukanie kredytu w Warszawie, kiedy jesteś zadłużony. Takie firmy mogą Ci pomóc w trudnej sytuacji, ale znów warto przypomnieć sobie o punkcie pierwszym – nawet w trudnej sytuacji taka pożyczka jest dobrym wyjściem tylko, gdy masz pewność, że spłacisz zobowiązanie w terminie. Prywatne firmy często obwarowują umowy wysokimi odsetkami i szybko przechodzą do windykacji, gdy zobowiązanie nie jest spłacane. „Dogadanie się” z takim kredytodawcą nie jest zwykle możliwe, więc w razie kłopotów ze spłatą możesz wpędzić się w spiralę zadłużenia.

Spłatę ZUS, US, VAT – firmowe kredyty w Warszawie

Jeśli natomiast interesują Cię tzw. firmowe kredyty, Warszawa również ma wiele do zaoferowania. Sporo jest propozycji pożyczek na spłatę ZUS, US czy VAT – nawet do 300 000 złotych bez zabezpieczeń. Obowiązują tu jednak zasady takie same, jak opisane powyżej. Jeżeli masz możliwość skorzystania z oferty bankowej, to właśnie do takiej instytucji powinieneś kierować się w pierwszej kolejności. W tym celu często wystarczy wybrać odpowiednią opcję na koncie internetowym, a konsultant sam zadzwoni do Ciebie, by ustalić szczegóły.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ