Co powinien wziąć pod uwagę fan nowoczesnej bankowości wybierając rachunek bankowy

Współczesne konta bankowe nie przypominają już tych dostępnych dla klientów kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Dobry ROR służy dziś nie tylko gromadzeniu pieniędzy i wykonywaniu operacji bankowych. Dobre konto osobiste ułatwia życie!

Ogromna konkurencja między bankami oraz coraz większe oczekiwania klientów sprawiają, że konto bankowe nie jest dziś „tylko kontem”. Współczesny ROR umożliwia gromadzenie środków finansowych, wykonywanie przelewów czy realizację zleceń stałych. Pomaga także oszczędzać, umożliwia bankowanie w dowolnym miejscu i czasie, a nawet zapewnia wsparcie banku w trudnych sytuacjach życiowych takich jak choroba czy włamanie.

Jak wybrać nowoczesne konto bankowe?

Dobre konto osobiste nie powinno być drogie. Pierwszym krokiem do znalezienia najlepszego ROR-u powinna być analiza kosztów. Na co warto zwrócić uwagę?

Zanim podpiszesz umowę z bankiem, sprawdź, ile zapłacisz za najpopularniejsze czynności:

 • założenie i prowadzenie konta,
 • wydanie i obsługę karty debetowej,
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów,
 • przelewy krajowe – zarówno te realizowane w systemie bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej,
 • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Zweryfikuj również koszty niestandardowych transakcji:

 • przelewów SEPA, jeśli regularnie wysyłasz pieniądze osobom za granicą,
 • przelewów na numer telefonu, jeśli cenisz wygodne bankowanie przez telefon,
 • wypłat pieniędzy z bankomatów poza Polską, jeśli często podróżujesz za granicę.

Co jednak w sytuacji, gdy warunkiem braku opłat jest konieczność spełnienia dodatkowych warunków? Czy warto korzystać z takich ofert? To zależy. Nie ulega wątpliwości, że banki muszą zarabiać. Aby zwolnić swoich klientów z dodatkowych kosztów, często szukają zysków gdzie indziej. Właśnie dlatego warunkiem braku opłat często bywa konieczność wykonania kilku transakcji kartą lub BLIK-iem czy utrzymanie na rachunku określonego salda. Wybór warunkowo bezpłatnego konta będzie dobrym rozwiązaniem wyłącznie w sytuacji, gdy spełnienie kryteriów banku okaże się dla Ciebie zupełnie bezwysiłkowe. Jeśli ominięcie opłat będzie wymagać od Ciebie poświęceń, w miarę upływu czasu Twoja motywacja będzie coraz mniejsza. W końcu przyzwyczajony do konta porzucisz starania i „machniesz ręką” na dodatkowe opłaty.

Nowoczesne bankowanie – co oprócz niskich opłat?

Niskie opłaty to ważne, jednak nie jedyne kryterium wyboru nowoczesnego konta. Równie istotne są:

 • możliwość bankowania przy pomocy przyjaznej aplikacji mobilnej. Dzięki aplikacji będziesz mógł korzystać z usług banku w dowolnym miejscu i czasie. Założenie konta oszczędnościowego podczas podróży do pracy, przelew za zakupy w czasie spaceru z psem, a może nowe polecenie zapłaty w czasie przerwy na lunch? Z wygodną aplikacją bankowanie stanie się jeszcze prostsze i wygodniejsze.
 • możliwość korzystania z programów lojalnościowych, rabatowych i moneyback. Takie programy pozwalają oszczędzać zupełnie bez wysiłku. Dzięki nim zatrzymasz w portfelu nawet kilkaset złotych rocznie. Robiąc zakupy w sklepach, które lubisz, korzystając z ulubionych usług oraz polecając je najbliższym.
 • możliwość korzystania z atrakcyjnie oprocentowanych depozytów i kont oszczędnościowych. Bank, który docenia stałych klientów, oferując im lepsze od standardu warunki, to zdecydowanie dobry wybór.
 • możliwość realizowania płatności BLIK. Po co szukać w torebce karty płatniczej, skoro pod ręką masz smartfona? 6-cyfrowy kod BLIK pozwoli Ci nie tylko płacić za zakupy w sklepach i Internecie, ale również wypłacać pieniądze z bankomatów, a nawet wystawiać czeki.
 • dodatkowe usługi banku zapewniające wsparcie w codziennych sytuacjach. Czy wiesz, że istnieją banki, które oferują swoim klientom wsparcie w obliczu awarii sprzętu, choroby czy włamania? Wszystko dzięki polisom assistance zapewniającym dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej. Aby wezwać specjalistę, wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego.

Nowoczesny ROR stanowi harmonijne połączenie niskich opłat z szerokim wachlarzem usług. Wybór pierwszego lepszego może więc nie tylko obciążyć Twój budżet. Może pozbawić Cię także szeregu korzyści ułatwiających codzienność.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo muszę wiedzieć, zanim wezmę kredyt?
Następny artykułOprawy oświetleniowe
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ