Remont to zło konieczne, którego nie możesz odwlekać w nieskończoność. Wypaczone okna generują bardzo duże straty ciepła, przez co rachunki za ogrzewanie z sezonu na sezon stają się coraz wyższe. I jak długo jeszcze Twoja żona będzie narzekać na archaiczną kuchnię czy małą, źle zaprojektowaną łazienkę? Brak pieniędzy to żadna wymówka – przecież wystarczy wziąć kredyt na remont mieszkania. Jakie rozwiązania masz do wyboru?

Karta kredytowa na odświeżenie mieszkania

Chcesz jedynie pomalować ściany, zmienić panele i kupić nowy komplet wypoczynkowy do salonu? W tej sytuacji wystarczy Ci karta kredytowa. W wyborze pomoże Ci ranking kart kredytowych, dzięki któremu szybko sprawdzisz najlepsze oferty na rynku. Dlaczego karta, a nie kredyt gotówkowy lub hipoteczny? Po pierwsze, na odświeżenie mieszkania potrzebujesz zaledwie kilku tysięcy, koszty możesz obniżyć, jeśli sam wykonasz większość prac. Po drugie, ogromną zaletą karty kredytowej jest okres bezodsetkowy – czyli jeśli spłacisz zobowiązanie w terminie, bank nie naliczy żadnych odsetek! Wprawdzie karta wiąże się z opłatami (np. za wydanie karty, opłata roczna, przekroczenie limitu), ale w zasadzie każdy produkt bankowy niesie za sobą mniejsze lub większe koszty.

Kredyt gotówkowy na duży remont

Masz w planach metamorfozę kuchni lub łazienki? Te dwa pomieszczenia w domu są najbardziej kosztowne w urządzaniu, dlatego na ten cel musisz przeznaczyć minimum kilkanaście tysięcy. W tej sytuacji najlepszy będzie gotówkowy kredyt na remont mieszkania. Dlaczego nie karta? Otóż przy wysokim limicie rośnie ryzyko przekroczenia okresu bezodsetkowego. Wówczas bank naliczy karne odsetki, a oprocentowanie kart kredytowych może sięgać nawet 10%! Ponadto fachowcy (glazurnik, stolarz) będą potrzebowali zaliczki na zakup materiałów, oczywiście w gotówce. Przy wyborze najtańszej oferty kieruj się najniższą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (RRSO), nie oprocentowaniem nominalnym. Marża może być bowiem niższa niż prowizja, tymczasem RRSO bierze pod uwagę wszystkie podstawowe i dodatkowe koszty kredytu.

Hipoteka na remont mieszkania

Chcesz wymieć okna i drzwi, skuwać podłogi i kłaść płytki, a na koniec zmienić wszystkie meble? Tu potrzeby będzie hipoteczny kredyt na remont mieszkania. Niestety, takie rozwiązanie ma kilka wad. Przede wszystkim wymaga ustanowienia zabezpieczenia w postaci nieruchomości, wskutek czego bank zostanie wpisany do hipoteki w księdze wieczystej. Po drugie, przygotuj się na długie i skomplikowane formalności, które w optymistycznej wersji potrwają minimum 4 tygodnie. Po trzecie, jeśli będziesz zalegać ze spłatą kredytu, bank już po 2-3 niespłaconych ratach może wszcząć procedurę egzekucyjną. Na osłodę trzeba dodać, że hipoteka to najtańszy kredyt na remont mieszkania – niskie odsetki mają rekompensować zawiłe formalności i ryzyko utraty nieruchomości. Niestety, kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata, przez co ostateczny koszt jest znacznie wyższy niż wysokość pożyczki.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ