adwokat

Adwokat to bardzo wymagający stanowisko pracy. Wedle stereotypów pracują tam osoby, które są w stanie zarobić spore pieniądze, a przy tym niespecjalnie się napracować. Czy jednak jest to zgodne z prawdą? Gdzie możemy znaleźć pracę jako adwokat? Jak wyglądają zarobki adwokata? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-adwokat/

Gdzie możemy znaleźć zatrudnienie jako adwokat?

Które są znajdziemy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest osoba do pełnienia czynności adwokackich. Może być to zarówno własna kancelaria adwokacka jak praca na etacie u innych. Zatrudnienia możesz szukać w dużych firmach, które chętnie zatrudniają tego typu fachowca na stałe jako przedstawiciela oraz część swojego zespołu. Będąc adwokatem możesz pracować również poprzez udzielanie wykładów na uczelniach wyższych czy podczas prowadzenia kursów i szkoleń. Takie czynności wymagają jednak posiadania specjalnych uprawnień.

Jak wyglądają zarobki adwokata?

Zarobki adwokata zależą też od doświadczenia, ale i odrębny prawnika. Sporą rolę odgrywa sam region kraju oraz wielkość ośrodka. Portale branżowe uśredniły wysokość wynagrodzenia adwokatów. Mediana zarobków adwokata wynosi obecnie w naszym kraju około 7140 zł. Połowa osób pracujących na takim stanowisku może zarobić kwoty znajdujące się w granicach od 5190 zł do 9340 zł. Pozostałe osoby w takim zawodzie dzielą się na dwie ćwiartki. Jedni zarabiają wynagrodzenie mniejsze niż 5190 zł, a druga ćwiartka to szczęśliwcy, którzy zarabiają powyżej 9340 zł. Wszystkie podane te kwoty wymienione są w kwocie brutto w rozliczeniu miesięcznym. Zostały jednak one uśredniony i wynikają z różnych form zatrudnienia, a także różnych stanowisk pracy.

Zobacz też: http://www.filtrbiznesu.pl/zarobki-psychologa-ile-jest-w-stanie-zarobic-psycholog/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ