Polacy coraz więcej oszczędzają i inwestują

Co ciekawe, już ponad Polaków generuje oszczędności. Nadal nie są one duże, bo przeważnie nie przekraczają dwukrotności comiesięcznej pensji, natomiast wyraźną zmianę w świadomości mieszkańców naszego kraju. Wiemy już, że pieniądze należy nie tylko odkładać, ale także je inwestować. Do lamusa odeszły już czasy, w których odkładaliśmy gotówkę do domowej skarbonki. Dzisiaj coraz częściej interesujemy się narzędziami inwestycyjnymi. Jednym z pewniejszych sposobów pomnażania „zaskórniaków” jest inwestycja w nieruchomości.

Rynek nieruchomości w Polsce

Jak podkreślają eksperci rynku nieruchomości, inwestycja w mieszkanie jest jedną z najbardziej pewnych. Od lat nie zauważono spadku cen nieruchomości. Wręcz przeciwnie, te wciąż wzrastają. Dobrą informacją jest też to, że Polacy jako wiarygodni i wypłacalni klienci, mają dostęp do licznych ofert kredytów hipotecznych. I chociaż mieszkania bądź domy coraz częściej nabywane są za gotówkę, to nadal ponad połowa inwestorów korzysta jednak z finansowego wsparcia ze strony instytucji bankowych. Warto przy tym nadmienić, że taka współpraca odbywa się na korzystnych warunkach, a same banki oferują coraz częściej zobowiązania na naprawdę preferencyjnych warunkach.

Kupno, remont, sprzedaż

Coraz większą popularnością cieszy się w Polsce house flipping. O co właściwie chodzi? To doskonała metoda na zarabianie na nieruchomościach. Sposób jest bardzo prosty, ale wymaga sporych nakładów finansowych. Trzeba przy tym podkreślić, że i zysk z takiej „operacji” jest wysoki, dzięki czemu cały proces okazuje się być niezwykle opłacalny.

Coraz więcej inwestorów wyszukuje na rynku nieruchomości tzw. flipy mieszkaniowe. To nieruchomości w dobrych lokalizacjach, ale wymagające gruntownego remontu. Mogą to być również mieszkania bez względu na położenie, ale za to w atrakcyjnej cenie właśnie ze względu na zły stan techniczny. House flipping polega na kupowaniu nieruchomości do remontu, odnowieniu ich, a potem odsprzedaży ze sporym zyskiem.

Szacowanie zysków

Trzeba mieć na uwadze, że house flipping nie jest wcale taką prostą metodą pomnażania własnych oszczędności. Do tego zabiegu trzeba się naprawdę dobrze przygotować. Przede wszystkim należy wykonać analizę rynku nieruchomości oraz oszacować całkowite koszty nabycia mieszkania, a później jego remontu. Do całości dochodzą jeszcze kwestie podatkowe i oczywiście odsprzedaż nieruchomości. Zysk z house flippingu to mniej więcej 20% wartości zainwestowanych środków.

Inwestycje Polaków

Rzeczywiście, to właśnie inwestowanie w nieruchomości wymienia się wśród tych najpopularniejszych metod pomnażania oszczędności. Najczęściej są to jednak inwestycje na własne cele mieszkaniowe.

Trzeba jednak przyznać, że profesjonalny house flipping może przynieść naprawdę spore zyski, dla wielu osób ta metoda stała się jedyną opcją generowania dochodów. Nie każdy jednak ma wystarczające środki, by kupić pierwsze mieszkanie, nie każdy ma też zdolność kredytową, by otrzymać wsparcie banku. To dlatego Polacy inwestują nadwyżki pieniędzy, korzystając również z innych instrumentów. Konta oszczędnościowe, lokaty, fundusze inwestycyjne albo złoto. To narzędzia, które są mniej kosztowne, ale równie popularne.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ