Najczystsza sztabka złota w historii wyszła spod rąk mennicy Perth Mint w 1957 roku. Próba sztabki wynosiła 999,999 części złota na 1000. To tylko nikła część z historii mennicy, która została otwarta w 1899 roku, przeszła przez różne perturbacje historyczne, ale obecnie pozwala inwestorom wybierać spośród złotych sztabek odlewanych w 13 kategoriach wagowych, a także sztabek bitych w 7 kategoriach wagowych. Ponadto w ofercie, jaką stanowią monety bulionowe, swoje miejsce znalazła złota moneta inwestycyjna z Australijskim Kangurem.

Monety bulionowe Perth Mint cieszą się niesłabnącą popularnością, a rok 2018 przyniesie ciekawe propozycje – kontynuacje serii Chińskiego Kalendarza Lunarnego, znane kolekcjonerom od lat i wciąż doceniane. 16 lutego 2018 rozpoczyna się Rok Psa. Monety srebrne i monety złote zostały opatrzone dwoma różnymi wizerunkami. Złote monety dostępne są o wadze 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz 1/10 oz, a także 1/20 oz. Jednouncjowe monety dostępne będą w liczbie do 30 tysięcy sztuk. Rok Psa przebiegać będzie pod znakiem labradora retrivera, który znalazł się na proponowanych monetach. Z kolei na rewersie srebrnych monet z serii Lunar, zagościł owczarek niemiecki. Do zakupienia będą monety o wadze 10 kg, 1 kg, 10 oz, 5 oz, 2 oz, 1 oz oraz 1/2 oz. Jednouncjowe monety to planowany nakład 300 tysięcy sztuk dla srebra i 30 tysięcy sztuk dla złota.

Mając w planach inwestycję, jaką stanowić będą monety bulionowe Perth Mint, warto zdecydować się na transakcję w www.metalelokacyjne.pl. To bezpieczeństwo nie tylko dokonywanych zakupów, ale i względem zabezpieczania przesyłek na czas transportu. Do tego najszersza oferta, fachowe doradztwo oraz możliwości uzyskania najbardziej preferencyjnych warunków i atrakcyjnych cen zakupu. Ponadto firma – jako jedyna w Polsce – posiada system weryfikacji srebrnych i złotych monet – Bullion DNA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ