Dotarcie do miejsca w życiu w którym chcemy się znaleźć wymaga wysiłku i dojrzałości. Obojętnie w jakim miejscu teraz jesteśmy, jak wygląda nasza sytuacja zawodowa czy prywatna zawsze jest możliwe dokonanie zmian. Nawet jeśli jest to stagnacja, możemy ruszyć z miejsca. Na początku możemy być kierowani impulsem, chęć działania będzie nas popychać do przodu. Jak każdy wie, to niestety najlepszym rozwiązaniem w dojściu do naszego sukcesu jest określenie czym on konkretnie ma być oraz odpowiedzenie sobie na pytanie co mam zrobić żeby go osiągnąć? Właśnie na tym polega rozwój osobisty. On powzwoli nam również odpowiedzieć sobie na pytanie jak zacząć zarabiać i jak zacząć oszczędzać? A te dwa aspekty życia są ważne dla każdego z nas.

Wyznaczeniu poszczególnych etapów drogi do niego i przede wszystkim konsekwencji w ich realizacji, co oznacza często podejmowanie niezliczonej liczby prób do pokonania kolejnych kroków nawet ,gdy raz po raz ponosimy porażkę.

Rozwój osobisty – wyznaczenie celu zajmuje najdłużej

Najważniejsze żebyśmy mieli świadomość, że nawet jeśli wydawać by się mogło, że nic nie robiliśmy to było to też pewnym etapem przez, który widocznie musieliśmy jako istoty żywe przejść. Często kiedy, gdzieś się zakotwiczamy i myślimy, że nic nam to nie daje jest to czas, kiedy nabieramy dystansu i siły do podjęcia decyzji dokąd będziemy dalej zmierzać. Jeśli mamy dojść do celu to pewniejsze będzie zatrzymanie się i obranie najlepszej trasy niż bezcelowe pędzenie czy krążenie wokół czy za czymś tylko po ty by udawać, że pozornie się rozwijamy czy coś robimy.

Brak celu to także pewien poziom w zdobyciu świadomości, że nie wiemy, gdzie chcemy dojść w naszym życiu. Nawet jeśli imaliśmy się różnych prac, wykonywaliśmy różne działania, może czasem bezsensowne, bo impulsywne, to również był to etap szukania w drodze do pełnego rozwoju osobistego, ponieważ próbowaliśmy wyznaczyć sobie cel, a to jest najistotniejsze w osiągnięciu prawdziwego sukcesu. To jest tak naprawdę początek drogi, swoistego rodzaju wstęp i tak należy patrzeć na nasz chwilowy brak motywacji czy niezdecydowanie życiowe lub złe decyzje.

Prawda jest taka, że musimy spojrzeć na to jak na etap, a nie stracony czas w naszym rozwoju osobistym. Zdrowe podejście do naszych niepowodzeń pozwoli nam na nie tracenie czasu na rozmyślanie pod tytułem „ile wtedy mogłem zrobić”. Najważniejsze jest skupić się na tym „co jest tu i teraz”. Nawet nasze podejście do tego, co było jeśli będzie nas pozytywnie nastrajać, a nie obciążać przyczyni się do naszego rozwoju osobistego.

Najdłużej jednak określa się cel, więc jeśli go nie mamy to musimy szukać jak pasjonaci, „smakować” aby dowiedzieć się co lubimy i co nas porwie. Kiedy mamy już wyznaczony cel musimy być wytrzymałym, skupionym, ale z otwartą głową i gotowością do pokonywania wcześniej mniej lub bardziej zaplanowanych etapów naszej drogi rozwoju osobistego w drodze do sukcesu życiowego.

Zaczynamy samodzielnie pozycjonować strony www

Pozycjonowanie to nie dla mnie, jest za bardzo skomplikowane. Tak mogłoby się wydawać. Gdybyśmy jednak dokładnie poznali odpowidni blog o pozycjonowaniu strony www to szybko doszlibyśmy do innego wniosku. Wiedza tam przedstawiona jest w bardzo przejrzysty sposób, dla osób początkujących. Szczególnie dla osób, które posiadają stronę opartą na WordPressie. W artykułach autor zamieścił nie tylko cenną treść, ale również grafiki, wykresy oraz filmy.

Film o tym „Jak wygląda konfiguracja WordPress czyli jak zwiększa się bezpieczeństwo strony www?”:

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ