Inwestycja w wino

Inwestowanie swojego kapitału w wino jest ostatnio bardzo popularne. Jest to pewny i sprawdzony sposób lokowania naszych pieniędzy. Jednak należy pamiętać, że inwestowanie w wino jest obarczone ryzykiem tak jak każde akcje. Na tej inwestycji możemy zarówno zarobić jak i stracić. Jednakże wino na rynku występuje w postaci fizycznej, dzięki czemu może ono utrzymać swoją wartość podczas bessy. Jest, więc dużo bezpieczniejszy od akcji np. przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, aby przed inwestycją zaznajomić się z tematyką win.

W jakie wina warto inwestować?

Oczywiście przed zainwestowaniem w określoną markę wina powinniśmy się dowiedzieć, kto i gdzie produkuje określone wino. Warto zainwestować w miarę stabilną markę na rynku win. Bardzo popularne są winna z Bordeaux, które wiodą prym na światowym rynku. Warto inwestować w popularne marki, ponieważ jest na nie duży popyt konsumencki, dzięki czemu nasz kapitał jest bezpieczniejszy. Możemy zainwestować nasze pieniądze również w wina pochodzące z Toskanii, Szampanii czy Burgundii

Opłaty inwestowania w wina

Na cenę rynkową wina wpływa nie tylko marka, ale również miejsce pochodzenia, producent oraz rocznik. Należy również wziąć pod uwagę inne dodatkowe koszty. Jeżeli korzystamy z usług biur maklerskich musimy zapłacić opłatę za zarządzanie naszymi pieniędzmi. Należy również pamiętać, że od każdej transakcji sprzedaży będziemy musieli zapłacić prowizję. Na początek należy wpłacić daną kwotę wpisową. Musimy ponieść również koszty przechowywania oraz ubezpieczenia naszego wina.

Dlaczego warto zainwestować w wino?

Inwestycja w wino jest dość bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, które posiadają spory kapitał, ponieważ butelki z winem są dosyć drogie. Jest to produkt dość stabilny, na który zawsze jest wysoki popyt. Wino z wiekiem zyskuje, na jakości i nabiera lepszych właściwości smakowych, dzięki czemu cena za daną butelkę rośnie z czasem. Jest to produkt, który rzadko się psuje, jeżeli jest odpowiednio przechowywany. Jak więc widzimy warto inwestować w wino.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW co zainwestować małe kwoty?
Następny artykułJak dorobić do pensji?
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ