Osoby, które zmagają się z długami, często poszukują dodatkowych środków na ich uregulowanie. To może być poważne wyzwanie, zwłaszcza gdy termin spłaty zobowiązań dawno upłynął, a negatywna historia kredytowa nie pozwala zaciągnąć kolejnej pożyczki. Nawet jeśli masz jeszcze możliwość wzięcia dodatkowego kredytu, zastanów się, czy to na pewno dobre rozwiązanie. Sprawdź jakie są inne sposoby na pomoc finansową.

Zaciągnięcie pożyczki na spłatę zadłużenia może się wydawać najlepszą pomocą dla dłużnika. W końcu dzięki dodatkowym środkom uregulujesz zaległe raty, a oczekiwania wierzycieli zostaną zaspokojone. W rzeczywistości jest to tylko pozorna pomoc finansowa dla zadłużonych. Skorzystanie z niej może sprawić, że twoje kłopoty się pogłębią, a zaległości jeszcze wzrosną.

Kredyt na długi to prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia

Zanim sięgniesz po kolejny kredyt, przyjrzyj się bliżej temu, na co się decydujesz. Jeśli zmagasz się z długami, najczęściej na uregulowanie czeka już nie tylko samo zobowiązanie, ale również odsetki naliczone zgodnie z przepisami. Są tym wyższe, im dłuższy czas upłynął od daty wymagalności, czyli terminu spłaty. Rzeczywiście zatem zwlekanie z zapłatą może pogorszyć twoją sytuację.

Kredyt to zawsze dodatkowe koszty. Zarówno w bankach, jak i innych instytucjach finansowych pożyczki są obarczone oprocentowaniem, a także prowizją. Choć rata do spłacenia będzie jedna, a nie np. kilka z tytułu różnych zobowiązań, jej wysokość nadal będzie dość wysoka. Skoro już teraz masz problemy z uregulowaniem należności na bieżąco, zastanów się, jak poradzisz sobie z nowymi? Pamiętaj, że jeśli zadłużenie powstało, np. dlatego że nie płaciłeś regularnie abonamentu za telefon czy telewizję kablową, nowe opłaty będą się pojawiać każdego miesiąca równolegle z ratą.

Jak zatem wyjść z problemów z długami? Najlepsza pomoc finansowa dla zadłużonych to ta związana z podpisaniem ugody z wierzycielem bądź firmą windykacyjną.

Ugoda to szansa na spłatę zadłużenia w niewielkich ratach

Wierzyciele, chcąc odzyskać swoje pieniądze, niekoniecznie od razu udają się do sądu, a potem do komornika. Wręcz przeciwnie. Zadania związane z odzyskiwaniem wierzytelności przejmuje często firma windykacyjna, taka jak ULTIMO. Tego typu podmioty podchodzą do swoich klientów ze zrozumieniem i są nastawione na polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia. Dążą zatem do podpisania ugody, która będzie korzystna zarówno dla wierzyciela, jak i dla dłużnika.

Jeśli jesteś klientem firmy windykacyjnej, koniecznie porozmawiaj z jej doradcą. To dla ciebie najlepsza szansa na uzyskanie prawdziwej pomocy. Doradca:

  • przeanalizuje twoją sytuację finansową – dlatego warto z nim szczerze porozmawiać o swoich aktualnych przychodach i wydatkach
  • obliczy wysokość raty, którą będziesz mógł bez trudu spłacić – jeśli zmagasz się z poważnymi problemami finansowymi, może to być jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie
  • pomoże ci podpisać korzystną ugodę i ustalić nowe warunki spłaty.

A co dalej? Wystarczy się ich trzymać i regularnie spłacać swoje zobowiązania. To najlepszy sposób na to, by bezpiecznie wyjść na finansową prostą.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ