Pożyczka z żyrantem – kiedy jest dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka z żyrantem to forma wsparcia finansowego, która wymaga od nas poręczyciela kredytu. Pożyczka z żyrantem może być dobrym rozwiązaniem, jeśli interesuje nas pożyczenie większej kwoty pieniędzy lub gdy figurujemy jako osoby zadłużone.

Jeśli nasze wpływy są niewielkie, a potrzebujemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy instytucja może zaproponować nam pożyczkę z żyrantem, do której uzyskania będziemy potrzebowali dodatkowego poręczyciela. Czy pożyczka z żyrantem się opłaca? Kiedy warto się na nią zdecydować? Te i inne wątpliwości rozwiewamy dla Państwa w tym artykule.

Na czym polega pożyczka z żyrantem? Kto może zostać żyrantem?

Standardowo, aby otrzymać pożyczkę z banku lub instytucji pozabankowej, musimy przedłożyć pewne dokumenty, które potwierdzą nasza tożsamość oraz zdolność do spłacania rat pożyczki – chodzi o dowód osobisty oraz zaświadczenie potwierdzające otrzymywane dochody. Instytucje mogą także wymagać pozytywnej historii kredytowej. Jeśli zaś mamy negatywny wpisy w BIK uzyskanie wsparcia może być trudne lub wręcz niemożliwe.

Niekiedy nawet te wszystkie dokumenty nie wystarczą. Co wtedy? Rozwiązaniem może być pożyczka z żyrantem. Na czym to polega? Pożyczka z żyrantem to w skrócie wsparcie finansowe poręczone przez inna osobę – może być to przyjaciel, kolega lub ktoś z rodziny. Wówczas taka osoba nazywa się żyrantem lub zamiennie gwarantem. Gwarant musi być pełnoletni i zamieszkiwać na terenie Polski, a niekiedy powinien posiadać na własność nieruchomość lub mieć dobrą historię kredytową.

Ile pieniędzy mogę otrzymać? Czy pożyczka przysługuje zadłużonym?

W przypadku pożyczki z żyrantem negatywna historia kredytowa nie stanowi przeszkody w jej uzyskaniu. Dlaczego? Ponieważ dla instytucji udzielającej pożyczki gwarancją jej spłaty jest stabilność finansowa żyranta i jego gotowość do ewentualnej spłaty raty.

Firmą, która specjalizuje się w udzielaniu kredytów z żyrantem bez BIK w Polsce jest Salvus Money https://salvusmoney.pl/, która może przyznać nam nawet do 25 tys. złotych pożyczki pomimo zadłużenia lub złej historii kredytowej. Gwarancją, że zobowiązanie zostanie spłacone jest właśnie nasz gwarant. Salvus Money oferuje możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia aż do 60 rat, a wniosek wypełnia się online bez wychodzenia z domu. Co najważniejsze jednak, w przypadku pożyczki z gwarantem firma nie wymaga od nas zaświadczenia o zarobkach.

Jakie korzyści przynosi pożyczka z żyrantem?

Podsumowując kredyt z żyrantem online często wybierany jest przez osoby, które mają niskie pobory, jednak potrzebują szybkiego wsparcia finansowego. Drugą grupę stanowią zaś wnioskodawcy posiadający jakieś zadłużenie lub negatywny wpisy w BIK – Biurze Informacji Kredytowej. Te fakty mogą stanowić przeszkodę w przypadku prób uzyskania standardowej pożyczki gotówkowej, lecz są zupełnie nieistotne w przypadku pożyczki z żyrantem. Dlatego jest to oferta, która rozszerza krąg osób, które mogą uzyskać pilne wsparcie finansowe.

Więcej na temat pożyczki z żyrantem w Salvus Money dowiesz się ze strony https://salvusmoney.pl/category/kredyt-dla-zadluzonych-bez-zdolnosci-kredytowej/.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ